خانه » مجله اینترنتی » معرفی محصولات حمام و سرویس بهداشتی » انواع جا مایع دستشویی که قبل از خرید باید بشناسید

انواع جا مایع دستشویی که قبل از خرید باید بشناسید

انواع-جا-مایع-دستشویی-که-قبل-از-خرید-باید-بشناسید-

اختراع صابون یکی از تاثیرگذارترین اقدامات بشر بود. چرا که پاکیزگی، می‌توانست از گسترش بیماری‌ها جلوگیری کرده و کیفیت زندگی را نیز افزایش دهد. اولین صابون‌های جامد بیش از 2 هزار سال پیش، اختراع شدند. صابون‌ها با توجه به اقلیم، تنوع گیاهی و دانش‌های بومی، شکل‌های گوناگونی به خود گرفتند.

 

اما صابون‌های جامد مشکلاتی هم دارند. مثلا اینکه وقتی کسی از آنها استفاده می‌کند، اگر پس از مصرف صابون را خوب تمیز نکند، ممکن است آلودگی‌ها و بیماری‌هایی را بر روی صابون به جا بگذارد. علاوه بر این، صابون‌های جامد ممکن است خورد یا کوچک شوند. به شکلی که استفاده از آنها واقعا سخت و دشوار است. در نتیجه، عملا بخشی از صابونی که خریداری کرده‌ایم را نمی‌توانیم استفاده کنیم.

 

با توجه به این دلایل در سال 1865، فردی به نام «ویلیام شپهارد» اولین صابون مایع را اختراع کرد. او دریافت که اگر به جای عنصر Na یکی از یون‌های آمونیوم یا پتاسیم را قرار دهیم، صابون مایع می‌شود. درواقع صابون‌های مایع، همان صابون‌های جامدند که نقطه ذوب پایین‌تری دارند.

انواع-جا-مایع-دستشویی-که-قبل-از-خرید-باید-بشناسید-

سلامتی بیشتر با صابون مایع

کم کم کارخانه‌های بسیاری به تولید صابون مایع روی آوردند و مشتریان بسیاری به سمت این محصول جذب شدند. یکی از اولین کارخانه‌ها، برند جانسون بود که به ارائه محصولات خاص و با کیفیت، هنوز هم مشهور است. در کنار این اتفاق انواع جا مایع دستشویی نیز نیاز بود و بسیاری از برندها آن‌را تولید کردند. ظرف‌هایی محکم و زیبا که می‌توانید از آنها برای مدت‌های طولانی استفاده کنید.

حالا در هتل‌ها، رستوران‌ها، قطارها، مدرسه‌ها، بسیاری از خانه‌ها و… صابون‌های مایع استفاده می‌شوند. چرا که این صابون‌ها به میکروب‌ها و باکتری‌های فرد قبلی آلوده نیستند. هر کسی می‌تواند بنابر نیاز خود، از صابون بردارد و بقیه آن نیز در یک جای تمیز و مناسب بایگانی شده است.

در کنار این‌ها، نمی‌توانیم این نکته را فراموش کنیم که صابون‌های مایع واقعا به صرفه هستند. چرا که می‌توانید تا آخرین قطره آن‌را نگهداری و استفاده کنید. ضمنا صابون مایع خراب هم نمی‌شود. پس می‌توانید آن‌را در ظرف‌های بزرگ بگیرید و خودتان جا مایع را پر کنید.

در استخرها نیز صابون‌های مایع بسیار پرطرفدارند. در اینجا علاوه بر علت‌های قبلی، بالا بردن ضریب ایمنی نیز در نظر گرفته شده است. چرا که اگر به جای انواع جا مایع دستشویی و صابون‌های مایع از صابون جامد استفاده شود، صابون‌ها خیلی زود خورد خواهند شد و ممکن است حادثه‌های زیادی را ایجاد کنند.

با کمک علم شیمی و تکنیک‌های صنعتی، حالا صابون‌هایی داریم که می‌توانند در انواع ظرف‌ها جای بگیرند و کاملا عالی و به صرفه باشند.

 

انواع جا مایع دستشویی کدام اند؟

جا مایع دستشویی را می‌توان از دو منظر مهم تقسیم بندی نمود. مواردی که بر روی دیوار نصب می‌شوند و در کل برای قرار گرفتن مناسب به یک تکیه گاه عمودی نیاز دارند و جا مایع‌هایی که بر روی یک سطح صاف مانند سینک دستشور یا سطح عمود بر دیواره سرویس بهداشتی قرار می‌گیرند. اما در کنار این تقسیم بندی براساس نوع و طریقه عملکرد نیز می‌توان این محصول را تقسیم بندی نمود. شناخت انواع جا مایع دستشویی به شما کمک می‌کند در طمان خرید انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید و پس از آن در زمان استفاده دچار مشکل نشوید. این اطلاعات از هزینه اضافی نیز جلوگیری می‌نماید.

 

انواع جا مایع بر اساس عملکرد

پاشش مایع دستشویی و طریقه این عمل برای افراد بسیاری مهم است. تفاوت در سلیقه باعث شده در طول زمان انواع جا مایع دستشویی اختراع و تولید گردد. گرچه در همین مدت موارد بسیاری از تاریخچه انتخاب مصرف کنندگان نیز به دلیل عدم کارایی حذف شده است. تکنولوژی نیز مانند هر صنعتی به این منطقه نفوذ کرده و امروزه می‌توان به رحتی انواع جا مایع دستشویی هوشمند نیز تهیه و استفاده نمود. در این قسمت انواع جا مایع دستشویی را از این منظر به شما معرفی می‌نمایم.

انواع-جا-مایع-دستشویی-که-قبل-از-خرید-باید-بشناسید-

جا مایع دستشویی فشاری معمولی

معمولی‌ترین و پرمخاطب‌ترین نوع این وسیله، که حتما در بیشتر منازل دیده‌اید جا مایع دستشویی فشاری است. هر دو نوع نصبی و رو میزی این محصول به راحتی قابل خریداری می‌باشد. این جا مایع براساس جنس، طرح و رنگ و حتی ابعاد تنوع بسیاری بالای داشته به طوری که کمتر سلیقه‌ای وجود دارد که یک نمونه از این محصول را نپسندد. جنس پلاستیک، شیشه، سرامیک و حتی سنگ در این وسیله رایج بوده و به وفور در بازار به فروش می‌رسد. برای دیزاین مخصوص سرویس بهداشتی خود می‌توانید به سادگی محصول مورد نیاز خود از این نوع را در فروشگاه های معتبر پیدا و خریداری کنید.

 

جا مایع دستشویی پدالی

با افزایش حساسیت‌ها نسبت به بهداشت فردی، تماس دست با هرگونه وسیله در سرویس بهداشتی قبل از شستشو مورد نظرات منفی قرار گرفت. از این رو در ساده‌ترین راه حل ممکن نوع پدالی جا مایع دستشویی اختراع گردید. در این نمونه با فشار دادن اهرمی در پایین مایع از نازل مخصوص در ارتفاع مورد انتخاب بیرون آمده بدون آن که دست دخالتی نماید. این اخرتاع در موارد بسیار دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

جا مایع دستشویی چشمی

با افزایش تکنولوژی، دانش‌های مهندسی بیشتری به صنعت مخصوصا در قسمت ساختمان ورود پیدا کردند. یکیاز بخش‌های مهم که در این بخش تحول شگفتی ایجاد نمود، سنسورهای حساس به حرکت، نور و یا دما می‌باشد. سنسور یا چشمی استفاده شده در این نوع جا مایع در فاصله خاصی وجود جسم خرجی را تشخیص داده و بر اساس دستور از قبل تنظیم شده مقدار مشخصی از مایع دستشویی را با ایجاد فشار بر نازل از خود خارج می‌نماید. این وسیله به سادگی در سرویس بهداشتی نصب شده و مانند نوع پدالی شما را  از کاربرد دست بی نیاز می‌کند. گرچه هزینه آن نصبت به انواع معمولی و پدالی بیشتر خواهد بود اما کارایی و جذابیت بالاتری نیز خواهد داشت.

در این مطلب با انواع جا مایع دستشویی آشنا شدیم. شما می‌توانید این محصول را در تنوع جنس و رنگ بالا از سایت ژرمن کالا به سادگی خریداری نموده ودرب منزل تحویل بگیرید.

 

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم