خانه » مجله اینترنتی » اخبار » با غذاها و دسرهای عجیب بیشتر آشنا شوید

با غذاها و دسرهای عجیب بیشتر آشنا شوید

با-غذاها-و-دسرهای-عجیب-بیشتر-آشنا-شوید-

شاید همه ما در مورد کیفیت محصولات آلمانی هم نظر باشیم اما غذاهای آلمانی طرفداران و منتقدان سرسختی در هر دو جبهه دارد. برخی از غذاها و دسرهای آلمانی نیز اسامی متفاوت و عجیبی دارند.

 

سگ سرد

سگ سرد نام یک دسر آلمانی شامل بیسکوییت، کاکائو و کره نارگیل است. هر لایه بیسکوییت در این دسر با کرم کاکائو و کره نارگیل پوشانده می شود. ظاهرا سطح سرد این دسر برای برخی یاداور پوزه سگ است!

 

 

خرگوش تقلبی

این غذا با بریان کردن گوشت چرخ کرده به همراه تخم مرغ آب پز در فر تهیه می شود. در جریان جنگ جهانی دوم و قحطی ناشی از آن، برخی افراد که حتی امکان پختن این غذای ساده را نداشتند به جای گوشت خرگوش که نایاب و بسیار گران بود از گوشت گربه استفاده می کردند.

 

نیش زنبور

این دسر در واقع همان کیک بادام با کرم وانیلی است. داستان نامگذاری این کیک به قرن ۱۵ باز می گردد، هنگامی که حاکم شهر لینتس در ساحل رود راین قصد حمله به شهر همسایه یعنی آندرناخ را داشته است. در هنگام این حمله سربازان لینتس مورد حمله زنبورها قرار گرفته و می گریزند. مردم شهر آندرناخ نیز به شادمانی این پیروزی این کیک را پخته و نام نیش زنبور را بر آن نهادند.

 

 

ماول تاشه

این غذا، غذای سنتی مردم جنوب آلمان است که توسط کشیشان در صومعه شهر ماول برون در قرون وسطی ابداع شد. از آن جا که کاتولیک ها در ایام روزه داری از خوردن گوشت منع می شدند، کشیشان این صومعه غذای گوشت دار را در بین خمیر پنهان می کردند تا دیده نشود. بعدها با آشکار شدن این راز، مردم نام ماول تاشو با طعنه از واژه “نارو به خدا” را بر این غذا نهادند.

 

زمین و آسمان

این غذای سنتی مردم ساکن حاشیه رود راین است و از سیب زمینی و سیب درختی تشکیل شده است. واژه زمین و آسمان نیز اشاره ای به این دو ماده است.

 

شوالیه فقیر

آنچه در آمریکا به آن نان تست فرانسوی گفته می شود. برای تهیه شوالیه فقیر، نان باقی مانده از روز قبل را در مخلوطی از شیر، تخم مرغ، شکر و وانیل غلطانده و سپس با کره سرخ می کنند. در قرون وسطی افراد فقیر بر خلاف ثروتمندان که غالبا گوشت می خوردند، باید به خوردن این نان اکتفا می کردند.

 

 

تیلیت کارمندی

تیلیت کارمندی یک غذا نیست بلکه سسی است که با پوره سیب زمینی سرو می شود. در گذشته این غذای فقرا بوده است. کارمندان نیز که وضع مالی خوبی نداشتند از این غذا استفاده می کردند. در واقع غذاهای باقیمانده در این سس تیلیت می شدند.

 

بستنی اسپاگتی

یکی از بستنی های مورد علاقه آلمانی هاست که تنها در ظاهر شبیه اسپاگتی است. برای تهیه آن، بستنی با فشار از یک ظرف فلزی سوراخ دار رد می شود تا به صورت رشته درآید. برای شباهت بیشتر با اسپاگتی بر روی آن پودر نارگیل ریخته می شود، مشابه پنیر بر روی اسپاگتی واقعی.

 

معده خوک ماده

این غذا، غذای مورد علاقه صدراعظم سابق آلمان، هلموت کهل بود. او از بسیاری از سیاستمداران جهان با این غذا پذیرایی می کرد. این غذا با قرار دادن سیب زمینی و گوشت به همراه نمک و ادویه درون معده خوک ماده آماده می شود. این غذا زمانی غذای روستائیان بوده اما پایش به محافل دیپلماتیک نیز باز شد.

 

مارش در گایسبورگ

مارش را رژه نظامی در گایسبورگ یک نوع خورش آلمانی است. در قرن ۱۹ کافه ای در گایسبورگ این غذا را سرو می کرد. دانشجویان دانشکده افسری اشتوتگارت علاقه زیادی به این غذا داشتند و از آن جا که آن ها فاصله بین پادگان و کافه را به حالت مارش یا رژه طی می کردند نام مارش در گایسبورگ روی آن گذاشته شد.

 

 

 

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم