خانه » مجله اینترنتی » معرفی محصولات حمام و سرویس بهداشتی » چگونه برچسب کاشی را تعویض کنیم؟

چگونه برچسب کاشی را تعویض کنیم؟

چگونه_برچسب_کاشی_را_تعویض_کنیم_

تعویض برچسب کاشی یکی از الزامات هر خانه‌ای است که اگر تجربه آن را هم ندارید، دیر یا زود با این اتفاق مواجه خواهید شد. از روزی که چسب اختراع شد، بشر به مزایای چسباندن دو سطح مجزا بر روی یکدیگر علاقه مند گردید. چندان طول نکشید که از این علم برای افزایش زیبایی اطراف خود نیز بهره برد. برچسب های کاشی نیز به سرعت در این چرخه وارد شدند و جای خود را در دکوراسیون انواع منازل، با هر سلیقه و علاقه ای باز نمودند. اما این محصول نیز مانند هر کالای دیگری طول عمر خود را دارد. اگر برچسب های شما نیز نیاز به تعویض دارند این مطلب حتما به شما در بهتر انجام دادن این کار کمک خواهد نمود. این مقاله از بلاگ ژرمن کالا را تا انتها مطالعه نمایید.

 

چرا به تعویض برچسب کاشی نیاز دارید؟

یکی ازمسائل مهمی که باید درمورد آن اطلاعات داشته باشید، دلیل نیاز برچسب کاشی به تعویض است. چه اتفاقی می‌افتد که به دلیل آن، برچسب کاشی نیاز به تعویض پیدا می‌کند؟ این موارد از اصلی ترین دلایل تعیض برچسب کاشی است:

 • طول عمر هر محصولی محدود است. یک برچسب کاشی هرچند هم که با کیفیت باشد و در شرایط مناسبی مورد استفاده قرار گیرد باز هم همیشگی نیست. اما اگر می‌خواهید بدانید چه عواملی باعث کاهش عمر برچسب کاشی می‌شود ادامه این موارد را در زیر همین قسمت مطالعه نمایید.
 • سطح ناصاف زیر برچسب کاشی باعث گیر افتادن اکسیژن در زیر آن می‌شود. چسب موجود بر لایه زیرین به مرور زمان خشک شده و قسمتی از این محصول حالت حبابی گرفته و از دیوار جدا می‌گردد. این اتفاق به یک ظاهر نامناسب از برچسب منجر خواهد شد. متاسفانه باید بگوییم در صورت وجود این مشکل، آسان ترین راه همان تعویض برچسب کاشی است.
 • چرب بودن سطح تحتانی برچسب یکی از پرتکرارترین دلایل ناکارآمدی این محصول است. چربی و آلودگی باعث می‌شود لایه بسیار نازکی بین چسب و سطح دیوار یا کاشی قرار گیرد و به سرعت باعث لغزید برچسب بر روی سطح زیرین خود خواهد شد. بعید است که با بلند کردن برچسب و تمیز کردن سطح زیرین دوباره بتوان از همان برچسب قبلی اسفاده نمود. زیرا معمولا چسب موجود بر روی این کالا یکبار مصرف است و خاصیت خود را از دست می‌دهد.

چگونه_برچسب_کاشی_را_تعویض_کنیم_

 • هر گونه ضربه و کشیده شدن اشیا، از دکمه لباس گرفته تا گوشه دسته قابلمه باعث ایجاد خط و خش روی برچسب کاشی می‌شود. حتی ممکن است بر اثر این اتفاق برچسب کشیده شد و قسمتی از از روی سطح جدا شود. حتی اگر از برچسب کاشی ضد خش نیز استفاده نمایید باز هم ممکن است با این اتفاق روبرو گردید. در این حالت باز هم چاریه ای جز تعویض برچسب کاشی یا دیوار خود نخواهید داشت.
 • یکی دیگر از اصلی ترین دلایل تعویض برچسب کاشی، تغییر سلیقه است. کودکان تان بزرگ شده اند و دیگر به استیکر دیوار کودکانه در اتاق خود، علاقه ای ندارند. دکوراسیون آشپزخانه را عوض کرده اید و تنها چیزی که متناسب با دیزاین جدید نیست، استکیرهای قدیمی شما است. برچسب کاشی که بسیار به روز و اصطلاحا مد بوده است حالا از مد افتاده و قدیمی به نظر می‌رسد. پس وقت تعویض برچسب و استیکر دیوار و کاشی شما رسیده است.

 

مراحل تعویض برچسب کاشی

حال که دلایل تعویض برچسب یا استیکر کاشی را می‌دانید بهتر است با مراحل انجام این کار نیز آشنا شوید.

دانستن این مراحل در اولین مرحله به شما اعتماد به نفس کافی برای انجام آن را خواهد داد تا هزینه گزافی برای این عمل نپردازید. واقعا هم چنین کاری آسان تر از آن است که به کسی نیاز داشته باشید. فقط کافی است این مراحل را قدم به قدم اجرا نمایید.

چگونه_برچسب_کاشی_را_تعویض_کنیم_

 • اکثر برچسب های کاشی از چسب قوی اما با طول عمر کوتاه استفاده می‌کنند. این چسب ها با کمی آب ولرم، حرارت سشوار و یا ترکیب کمی آب و شوینده به راحتی بلند می‌شوند. با این کار مخصوصا اگر برچسب بر روی دیوار نصب شده باشد خطر بلند شدن لایه زیرین آن را به حداقل خواهید رساند.
 • برچسب را از گوشه بگیرید و از سمت مخالف آن بکشید. هر جا که احساس کردید چسب قوی باقی مانده کمی از محلول آب گرم و شوینده یا باد سشوار استفاده نمایید.
 • پس از جدا کردن کامل برچسب، یک لایه چسب خشک شده بر روی سطوح باقی می‌ماند. از انواع شوینده و آب داغ می‌توانید کمک بگیرید چون پاک کردن آن ها چندان کار آسانی نیست.
 • سطح را خشک کنید و هر گونه ناصاصفی را برررسی نمایید تا مشکلی برای چسباندن برچسب بعدی به وجود نیاید.
 • برچسب کاشی یا استیکر مورد نظرتان را یکبار بدون چسباندن از نظر تراز بودن چک کنید.
 • لایه محافظ چسب استیکر را جدا کنید و از یک سمت آن را بچسبانید.

 

در این مطلب مهم ترین نکات و مراحل اساسی تعویض برچسب کاشی را به شما آموزش دادیم. شما چه نکات دیگری را در این زمینه می‌شناسید. از تجارب خود در زمان تعویض برچسب کاشی برای ما بگویید. در ضمن شما می‌توانید انواع برچسب کاشی و استیکر مخصوص را از سایت ژرمن کالا خریداری نمایید. با کلیک بر روی خرید برچسب کاشی انواع این محصول زیبا و مفید را مشاهده و با چند کلیک ساده، درب منزل تحویل بگیرید.

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم