خانه » مجله اینترنتی » معرفی محصولات حمام و سرویس بهداشتی » چگونه سرویس بهداشتی را زیباتر کنیم؟

چگونه سرویس بهداشتی را زیباتر کنیم؟

چگونه-سرویس-بهداشتی-را-زیباتر-کنیم-

زیباسازی سرویس بهداشتی لزوماً نباید گران قیمت باشد، با المنت‌ها و لوازم ساده‌ای که احتمالاً همیشه در دسترس هستند، می‌توانید یک سرویس بهداشتی زیبا مهیا کنید. در این مقاله، ما ایده‌های تازه‌ای به شما پیشنهاد می‌دهیم تا سرویس بهداشتی خود را با المنت‌های ساده و در دسترس، زیباتر کنید.

 

گلدان‌ طبیعی

استفاده از گل، همیشه در دکوراسیون و تزئینات جای خود را داشته است اما در سرویس بهداشتی معمولاً از گل مصنوعی استفاده می‌شود ازآنجایی‌که احتمالاً همه فکر می‌کنند که نور طبیعی در سرویس بهداشتی وجود ندارد و گلدان‌های سبز نمی‌توانند رشد کنند و خراب می‌شوند اما شاید تعجب کنید که برخی از گیاهان سبز با نور کم می‌توانند زندگی کنند و حتی نور لامپ هم برای رشد آن‌ها کافی است! اگر هم نگران نظافت خاک و گِل هستید، از تراریوم استفاده کنید که گیاه را به جای گلدان در تنگ شیشه‌ای نگه‌داری می‌کند و فاصله لبه تنگ با خاک زیاد است و در نتیجه خاک بیرون نمی‌ریزد. گیاهانی که در آب زندگی می‌کنند هم انتخاب بسیار مناسبی هستند که پوتوس یک نمونه خوب از آن‌هاست.

 

یک کاکتوس کوچک هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد که جای یکی از لیوان‌های سرویس بهداشتی را کنار روشویی بگیرد. اگر هم گل‌های تازه معطر را ترجیح می‌دهید، گذاشتن یک شاخه گل کوچک در یک لیوان بهترین انتخاب است که البته با توجه به هزینه خرید گل تازه، شاید بهتر باشد این گزینه را برای روزهای خاص و مهمان‌های خاص نگه‌دارید.

چگونه-سرویس-بهداشتی-را-زیباتر-کنیم-
صدف‌ دریایی

با توجه به اینکه المنت اصلی حمام آب است، وجود آیتم‌های دریایی می‌تواند فضای آبی حمام را تکمیل کند. صدف‌ها، مرجان‌ها، ستاره دریایی و گوش‌ماهی‌ها یادآورهای خوبی از فضای یک ساحل زیبا هستند. حتی می‌توانید این آیتم‌ها را به جاشمعی یا گلدان تبدیل کنید.


شمع و عود

شمع‌های ارزان‌قیمت مانند وارمِرها هنگامی‌که روشن هستند، جلوه بسیار زیباییبه فضای سرویس بهداشتی می‌دهند. البته می‌توانید از شمع رنگی و شکل دار یا معطر استفاده کنید اما در نظر بگیرید که این شمع‌ها معمولاً گران هستند، مگر اینکه آن‌ها را خاموش و فقط به عنوان دکوری استفاده کنید! برای تمیز نگه داشتن سطوح از قطرات شمع آب‌شده هم از لیوان‌ها یا تنگ‌ها برای جاشمعی استفاده کنید. مزیت این جاشمعی‌ها این است که جا برای قرار دادن سنگ و شن و گل هم دارند و تزئین سرویس بهداشتی را تکمیل می‌کنند. عود را هم با قرار دادن در یک ظرف زیبا، هم به عنوان خوشبوکننده و هم یک دکوری جالب برای سرویس بهداشتی در نظر بگیرید.

 

چگونه-سرویس-بهداشتی-را-زیباتر-کنیم-

تابلو

تابلوها را معمولاً بر دیوارهای پذیرایی و اتاق‌ها می‌بینیم اما می‌توانند دکوری خوبی برای سرویس بهداشتی هم باشند! اگر کاشی‌های ساده و سفید دارید، وجود یک یا چند تابلوی رنگی می‌تواند جلوه زیبایی به سرویس بهداشتی شما بدهد. اگر هم کاشی‌های سرویس بهداشتی شما طرح دار و شلوغ هستند، یک تابلو با پس‌زمینه ساده و ملایم مانند آب‌های آبی دریا می‌تواند شلوغی طرح کاشی‌ها را آرام‌تر کند. برای محافظت از تابلو هم می‌توانید از قاب‌های شاسی شده استفاده کنید که در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم‌ترند و امکان شکستن آن‌ها وجود ندارد.


کاغذدیواری

برای کاغذ کردن سرویس بهداشتی نیازی به بنایی و برداشتن کاشی‌ها ندارید بلکه باید از کاغذ دیواری‌های برچسبی استفاده کنید که در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت در بازار وجود دارند و به راحتی بر روی کاشی‌های دیوار می‌چسبند. نکته مهم در محل نصب این کاغذ دیواری‌هاست، ازآنجایی‌که در مقابل رطوبت زیاد مقاوم نیستند فقط باید بر روی دیوارهایی نصب شوند که خشک می‌مانند در نتیجه دیوار نزدیک دوش یا روشویی مناسب چسباندن کاغذ دیواری برچسبی نیست!

البته مجبور هم نیستید که همه دیوار را کاغذ کنید بلکه فقط نواری در وسط یک دیوار سرویس بهداشتی هم کافی است تا تغییر کوچک اما مؤثری ایجاد کنید. در انتخاب رنگ هم می‌توانید شجاعانه رفتار کنید و از رنگ‌های تند و جیغ استفاده کنید تا فضای سرویس بهداشتی را از سفیدی ساده خارج کنید یا رنگی متناسب با پالت رنگ فعلی انتخاب کنید.

 

چگونه-سرویس-بهداشتی-را-زیباتر-کنیم-


آینه

معمولاً آینه در سرویس بهداشتی وجود دارد اما استایل و رنگ آن معمولاً پلاستیکی یا آلومینیومی و رنگ سفید در سایز کوچک است. با تغییر طرح و رنگ قاب آینه می‌توانید یک دگرگونی محسوس در نمای سرویس بهداشتی ایجاد کنید. قاب‌های چوبی و کنده‌کاری‌شده در رنگ‌های منحصربه‌فرد مانند برنز، در ابعاد بزرگ یا شکل‌های معنی‌دار می‌توانند ایده‌های خوبی برای دگرگونی باشند! آینه‌های قدی هم گزینه خوبی هستند حتی اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید چراکه این آینه‌ها کمک می‌کنند تا فضای کوچک شما بزرگ‌تر دیده شود.

 

حوله‌

حوله هم از المنت‌های ثابت سرویس بهداشتی است اما معمولاً بخشی از دکوراسیون محسوب نمی‌شود؛ اما اگر همین حوله‌های کاربردی را در تعداد بیشتر و رنگ‌های هدفمند انتخاب کنید و در کنار هم بچینید، یک استایل متفاوت برای سرویس بهداشتی خود ایجاد کرده‌اید. در انتخاب رنگ حوله‌ها می‌توانید افکت آمبره ایجاد کنید یعنی طیف کامل روشن تا تیره از یک رنگ را به ترتیب کنار هم بچینید. رنگ‌های متفاوت اما مکمل را هم می‌توانید در کنار هم قرار دهید و فضایی رنگی ایجاد کنید. چیدمان حوله‌ها هم می‌تواند در این دکوراسیون نقش مهمی داشته باشد. لوله کردن و قرار دادن حوله‌ها در شلف روباز می‌تواند فضایی شبیه اِسپا برای سرویس بهداشتی شما ایجاد کند!

چگونه-سرویس-بهداشتی-را-زیباتر-کنیم-

پرده حمام

معمولاً حمام‌ها به پرده دوش نیاز دارند تا از پخش شدن آب به سایر قسمت‌ها جلوگیری شود که با انتخاب یک طرح و رنگ خاص برای این پرده می‌توانید نمای بسیار زیباتری برای سرویس بهداشتی خود انتخاب کنید. در انتخاب طرح و رنگ پرده حمام، پالت رنگی موجود در کاشی‌های حمام و رنگ دیوارها را در نظر بگیرید.

 

چیدمان لوازم

برای لوازم بهداشتی حمام از شلف‌های زیبا استفاده کنید و لباس‌های چرک را همدر سبدهای حصیری نگه‌دارید تا فضای سرویس بهداشتی مرتب‌تر به نظر بیاید. برای لوازم آرایشی هم که در کنار آینه نگه می‌دارید، از لیوان‌های شیک استفاده کنید تا علاوه بر کاربرد، جنبه دکوری هم داشته باشند. استفاده از همین آیتم‌های همیشگی که فقط استایل متفاوتی دارند، در زیباسازی سرویس بهداشتی بسیار موثر است.

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم