خانه » مجله اینترنتی » کاربرد انواع آویز در منازل

کاربرد انواع آویز در منازل

آویز گیره

 

آویز در لغت به معنا جواهری است که بر روی گردنبند و یا گوشواره نصب می‌شده است. از دیگر معانی کلمه آویز اینگونه برداشت شده است که آویز وسیله‌ای برای نگهداری از اجسام است. آویز‌ها در شکل و اندازه‌های گوناگونی و برای مقاصد مختلفی استفاده می‌شوند و نقش بسیار زیادی در طراحی منازل، بالکن‌ها، اتاق‌ها و هر محیط دیگری دارند. شما می‌توانید با شناختن انواع آویز و کاربرد آن‌ها فضا بیشتری را بدست بیاورید و حتی طراحی محیطی متفاوت‌تری را ایجاد کنید. امروز با ما همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی انواع آویز و کاربرد‌ آن‌ها در منازل بپردازیم.

آویز دیواری

هم اکنون به دیوار‌های منزل خود نگاه کنید، فضاهای خالی زیادی را بر روی آن می‌بینید.یکی از تکنیک‌ها و روش‌های طراحی دکوراسیون منزل استفاده از فضاهای خالی می‌باشد. با نصب آویز‌های دیواری، شما می‌توانید لباس، کیف و … مهمانان خود را بر روی آن قرار دهید تا از چروک شدن لباس‌ ها جلوگیری کرده و دسترسی آن ها به لباس هایشان آسان تر گردد. همچنین می‌توانید با نصب آویز‌ دیواری فضای منزل خود را طراحی کنید و جلوه‌ای متفاوت‌تر به آن ببخشید.

آویزحوله

شلف و آویز در آشپزخانه

شلف‌های دیواری یکی از قدیمی‌ترین نوع آویزها محسوب می‌شود. شلف‌ها برای افرادی که تمایل ندارند بر روی دیوار خود تابلو نصب کنند و قصد دارند از المان‌های دیگری در طراحی محیط منازل خود استفاده کنند، گزینه مناسبی می‌باشد. شلف‌ها در منازل کاربرد‌های بسیاری دارند از مهم‌ترین کاربرد شلف در منازل می‌توان به استفاده از شلف در آشپزخانه‌ها اشاره کرد. شلف‌ها در آشپزخانه می‌توانند باعث نظم بخشیدن به وسایل آشپزخانه از جمله ظروف، چاقو‌ها، ادویه‌ها، مواد غذایی تازه مثل گلدان‌های سبزیجات و… می‌شوند. آن ها همچنین باعث می‌شوند تا آشپزخانه شما جلوه متفاوت‌تری داشته باشد.
در استفاده از شلف‌ها خلاقیت داشته باشید و بر اساس طراحی آشپزخانه و سهولت دسترسی نوع نصب آن‌ها را انتخاب کنید. از استفاده بیش از حد از شلف خودداری کنید زیرا ممکن است فضای موجود را کوچک‌تر نشان دهد. شما همچنین می‌توانید از آویز لیوان برای آویزان کردن لیوان‌های تازه شسته شده استفاده کنید.

آویز تزئینی

استفاده از آویز‌‌ها به عنوان یک المان تزئینی بسیار رواج دارد و حتی آویز‌های تزئینی برای این امر طراحی و ساخته شده‌اند اما شما می‌توانید با کمی صبر و خلاقیت آویز‌های خود را به آویز‌های تزیینی تبدیل کنید یا آویز‌های خود را به نحوی نصب نمایید تا جلوه خاصی ایجاد کند. راه های بسیاری برای استفاده از آویز‌ها و آویز‌های تزئینی وجود دارد. به عنوان مثال؛ استفاده از مکرومه یا وسایلی مانند کلاه و سبدهای رنگی یکی از روش‌های تبدیل آن‌ها به آویز‌های تزئینی می‌باشد. به نظر شما چه راهکار‌های دیگری برای استفاده از آویز‌ها در تزئین منازل وجود دارد؟

محصولات: دکوراتیو

آویز تزئینی

استفاده از آویز‌ها در اتاق

اتاق منازل مانند یک منبع بزرگ برای آویز‌های لباس می‌باشد. انواع مختلف آویز لباس مانند؛  آویز‌های ایستاده، افقی و… وجود دارند که به ما در نگه‌داری از لباس‌ها برای جلوگیری از بی‌نظمی و چروک شدن لباس‌ها کمک می‌کند. همچنین استفاده از آویز‌ها و شلف‌ها در اتاق‌ها می‌تواند کاربردهای گوناگونی مانند طراحی اتاق، ایجاد فضا بیشتر، مکانی برای قرار دادن گلدان و… داشته باشد.
همچنین آویز در اتاق شما می‌تواند جایگاه خوبی برای آویزان کردن یادآورها، کلیدها و … باشد.
اگر فضا کمدهای شما کم است می‌توانید با تهیه آویز‌هایی از فضا عمودی کمدهای خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از آویزها بیشتر از حد تحمل آن‌ها استفاده نکنید زیرا می‌تواند باعث آسیب رساندن به آویزها و دیوار شود.

استفاده از آویز‌ها در حمام و سرویس بهداشتی

حمام و سرویس بهداشتی باید منظم و سازماندهی شده باشد زیرا عدم وجود نظم باعث از بین رفتن بهداشت محیط حمام و سرویس بهداشتی می‌شود که می‌تواند باعث تهدید سلامتی افراد شود، از این رو یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ این نظم و سازماندهی استفاده از آویز در حمام و سرویس بهداستی می‌باشد.
استفاده از کمد و کشو در حمام و سرویس بهداشتی باید به گونه‌ای باشد که باعث خیس شدن و آلوده شدن آن‌ها نشود بنابراین در تهیه آویز برای حمام و سرویس بهداشتی باید به جنس آویز توجه کرد. آویزهایی که از جنس استیل هستند و آب زیادی بر روی آن‌ها جمع نمی‌شود مناسب‌ترین آویز‌ها هستند. آویز‌ها می‌توانند کاربرد‌های بسیاری در حمام و سرویس بهداشتی داشته باشند مانند: آویزان کردن لباس‌های کثیف و تمیز به صورت جدا از هم، محلی برای نگه‌داری حوله و وسایل اصلاح، محلی برای نگه‌داری از صابون و شامپو‌ها و …

آویز‌ها عموما در مکان‌هایی قرار دارند که به سادگی دیده می‌شوند به همین دلیل رعایت نکاتی در حین خرید آویز الزامی می‌باشد که عبارتند از:
• آویز مورد نیاز خود را بر اساس طراحی و مکان قرارگیری آن انتخاب کنید.
• در انتخاب جنس و مقاومت و رنگ آویز منزل خود دقت کنید.
• به پس زمینه قرارگیری آویز دقت کنید.
• قیمت آویز‌ها را نسبت به کارایی و موارد ذکر شده ارزیابی کنید.

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم