خانه » مجله اینترنتی » معرفی محصولات حمام و سرویس بهداشتی » مهم‌ترین نکات برای شستشوی پرده حمام

مهم‌ترین نکات برای شستشوی پرده حمام

مهم‌ترین_نکات_برای_شستشوی_پرده_حمام_

شستشوی پرده حمام به روش صحیح یکی از مهم‌ترین نکات زندگی روزمره افراد است. اگر با داخل شدن به حمام مخصوصا وقتی که رطوبت و دمای بیشتری از حالت معمول دارد، با یک بوی گندیدگی یا کپک زدگی مشمئز کننده روبرو می‌شوید، یکی از احتمالات پیش رو آلودگی بیش از حد پرده حمام است. در این صورت بهتر است بهترین راهکارهای موجود برای شستشوی پرده حمام خود را فرابگیرید تا بصورت دوره‌ای با انجام آن‌ها، پرده‌ای براق و تمیز داشته باشید. در نظر بگیرید انتخاب جنس مناسب در زمان خرید پرده حمام به آسودگی این عمل بسیار کمک خواهد نمود. پس با یک بررسی ساده از شرایط خود و همچنین مطالعه 5 نکته مهم برای انتخاب پرده حمام از وبلاگ ژرمن کالا می‌توانید انتخاب بهتری را تجربه نمایید.

 

چرا شستن پرده حمام ضروری است؟

محیط حمام مخصوصا در خانه‌های مدرن امروزی از شرایط تهویه هوای کاملی برخوردار نیست. هواکش یا پنجره‌های کوچک در این منازل جدید گرچه ضروری و راهگشا هستند اما آنچنان که باید به خشک شدن محیط در کوتاه مدت منجر نمی‌شوند. از این رو همواره گرما و رطوبت در حمام وجود دارند. دو متغیری که بهترین گزینه‌ها برای رشد میکروب، کپک و آلودگی هستند. دیواره‌ها، کف، شیرآلات و پرده حمام نیز از بهترین مکان‌ها برای رشد و نمو این آلایندگی‌ها به شمار می‌روند. لازم است بنابر استفاده اعضای خانواده کل محیط حمام از جمله پرده شسته و پاکسازی شود تا از انتقال آلودگی و بیماری در این مکان که هدف اصلی اش تمیزی است، جلوگیری گردد. در این مطلب مواد و روش‌هایی را برای داشتن پرده‌ای تمیز به شما معرفی خواهیم نمود.

مهم‌ترین_نکات_برای_شستشوی_پرده_حمام_

چه مواردی در شستن پرده حمام تاثیرگذار است؟

با رشد علم و فناوری و تولید مواد شوینده جدید، راه‌های مختلفی برای شستن ملزومات از جمله پرده حمام به وجود آمده است. اما این دلیل نمی‌شود که همه مسیرها برای همه افراد مفید واقع شود. شرایط هر فرد و در نتیجه هر پرده متفاوت بوده و باید روش مخصوص به خود برگزیده شود. مواد طبیعی و شیمیایی از جمله نمک، آبلیمو و جوش شیرین را به خاطر داشته باشید. گرچه شاید فکر کنید با این همه مواد شستشو با برندهای مختلف چه نیازی به این محصولات است اما باید بگوییم در بسیاری موارد این چند محصول نتیجه بهتری از خود نشان داده‌اند.

 

یکی از مهم‌ترین عوامل در شستشوی پرده حمام جنس آن است. به خاطر داشته باشید جنس پارچه‌ای محل مناسب‌تری برای رشد باکتری و قارچ است. منافذ بین تار و پود پارچه رطوبت را در خود نگه می‌دارد و به سرعت دچار تغییر رنگ ناشی از تکثیر این مواد بد بو خواهد شد. انواع پرده پلاستیکی که در واقع به پرده وینیل معروف هستند جایگزین مناسبی برای این نمونه می‌توانند باشند. مزیت این نوع پرده، شستشوی راحت، عدم نیاز به اتوکشی و خشک شدن سریع نسبت به پرده پارچه‌ای حمام می‌باشد.

 

گرچه پیشنهاد می‌کنیم از خرید و نصب پرده پارچه‌ای پرهیز کنید اما برای آن دسته از افرادی که به هر دلیلی این نوع را برگزیدند، روش‌های شستشوی پرده حمام را آموزش خواهیم داد.

 

نکات مهم برای برای شستن پرده حمام

مراحل شستن را به یاد داشته باشید

هر کاری با تقسیم کردن به بخش‌های کوچک آسان‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود. این موضوع براش شستن پرده حمام نیز صدق می‌کند. شاید این قسمت از مقاله از نظر برخی افراد بدیهی باشد اما تجربه ثابت کرده کمی اشتباه در قسمت بندی کار می‌تواند سردرگمی و در نتیجه پرده‌ای همچنان کثیف به شما تحویل دهد.

جداسازی پرده، تعیین نوع شستشو، خشک کردن و در صورت نیاز اتوکشی ازمهم‌ترین بخش‌‌های شستن پرده حمام می‌باشند.

مهم‌ترین_نکات_برای_شستشوی_پرده_حمام_

میله و قلاب را فراموش نکنید

هر پرده مخصوصا از نوع وینیل دارای چندین حلقه در قسمت فوقانی است که بر حسب متراژ و چین پرده متفاوت خواهد بود. این حلقه‌ها محل اتصال به میله به وسیله چندین قلاب است. در حالت بسته رطوبت بین این قسمت‌ها باقی مانده و باعث ایجاد کپک یا قارچ می‌شود. لازم است برای جلوگیری از انتشار آن‌ها حتی پس ازشستن پرده، قلاب و میله را نیز جداگانه با محلول ضدعفونی کننده یا پاک کننده‌های رایج در بازار تمیز کنید و سپس با یک دستمال، آن را خشک نمایید.

 

وقت شستن رسیده است

موادی که در بالا گفته شد اینجا لازم می‌شود. لکه‌های ایجاد شده توسط آب، مواد شوینده مانند شامپو و صابون چندان راحت از بین نمی‌روند. به همین دلیل چند نکته مم و کاربردی را حتما رعایت کنید.

  • قرار دادن پرده درمحلول آب و مایع سفیدکننده می‌تواند به شما پرده ای سفید و شفاف دهد. برای این کارنصف فنجان محلول را در تقریبا 3.5 لیتر آب بریزید وپرده خود را به نسبت حجم آلودگی در آن قرار دهید.
  • آب و نمک می‌تواند برای جلوگیری از کپک زدگی دوباره به شما کمک کند.
  • جوش شیرین در از بین بردن لکه ها معجزه می‌کند. برای این کار کمی جوش شیرین را در وان حمام ریخته و علاوه بر پرده این وسیله مهم در حمام را ضدعفونی و تمیز نمایید.
  • آب ولرم در شستشوی با ماشین لباسشویی جرم بری بیشتری دارد ولی اگر پارچه پرده حمام شما لطیف و حساس است از آب سرد استفاده نمایید.
  • دور شستشوی آرام باعث جلوگیری از چروک شدن پارچه می‌شود.
  • پرده پلاستیکی را با یک پارچه آغشته به مواد شوینده نیز تمیز خواهد شد.
  • از نرم کننده برای پرده پلاستیکی استفاده نکنید، امکان ایجاد بوی بد در تماس با مواد آن وجود دارد.

 

خشک کنید

پرده را در حالت نمناک بودن آویزان کنید تا چروک کمتری در آن ایجاد شود. بهتر است این کار را در فضای باز انجام دهید اما اگر امکان آن را ندارید، تهویه حمام را روشن کنید و درب آن را باز بگزارید.

 

 

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم