خانه » مجله اینترنتی » معرفی محصولات حمام و سرویس بهداشتی » چگونه فضای سرویس بهداشتی را رنگی‌تر کنیم؟

چگونه فضای سرویس بهداشتی را رنگی‌تر کنیم؟

چگونه-فضای-سرویس-بهداشتی-را-رنگی‌تر-کنیم-

سرویس بهداشتی معمولاً رنگ سفید دارد که با وجودی که رنگ آرام و خوبی است اما سفید، رنگی خنثی است و انرژی یکنواختی دارد که شاید پس از مدتی خسته‌کننده شود! طبیعتاً برداشتن کاشی‌ها راه حل مناسبی برای درمان این یکنواختی نیست اما با استفاده از تغییراتی کوچک ولی هوشمندانه می‌توانید سرویس بهداشتی خود را متحول و رنگی کنید. در این مقاله، ما به معرفی تعدادی از این راه‌حل‌های هوشمندانه و کم هزینه برای داشتن یک سرویس بهداشتی رنگی‌تر می‌پردازیم.

 

رنگ آمیزی دیوارها

دیوارهای سرویس بهداشتی معمولاً قسمت‌های کاشی نشده هم دارند که بهترین مکان برای ایجاد یک تغییر رنگی هستند. با انتخاب رنگ‌هایی از خانواده رنگ‌های دریایی مانند آبی، فیروزه‌ای و سبز که بی‌تناسب با محیط مرطوب سرویس بهداشتی هم نیستند، کمی رنگ به فضای سفید کاشی‌ها اضافه کنید. حتی اگر یکی از دیوارها را به‌عنوان نقطه تمرکز انتخاب کنید و رنگ متفاوتی بر آن بزنید، فضای جالب‌تری ایجاد می‌کنید. فقط دقت کنید که رنگ‌های ضد رطوبت و قابل شستشو انتخاب کنید که مناسب سرویس بهداشتی هستند. اگر دیوار سرویس بهداشتی شما کاشی کاری شده می توانید بعد از تمیز کردن دیواره ها از برچسب کاشی برای زیبایی حمام خود استفاده کنید.

چگونه-فضای-سرویس-بهداشتی-را-رنگی‌تر-کنیم-

اکسسوری‌های رنگی

خرید لوازم سرویس بهداشتی و حمام هم یک فرصت خوب دیگر برای افزودن رنگ به سرویس بهداشتی سفید شما هستند. لوازمی که همیشه در سرویس بهداشتی حضور دارند مانند پرده حمام، حوله، لیوان، کف‌پوش، قاب آینه و سطل زباله می‌توانند رنگ منحصربه‌فردی داشته باشند و مکمل سفیدی کاشی‌ها باشند. از آنجایی که این آیتم‌ها کوچک هستند، انتخاب رنگ‌های تند می‌تواند گرمای بیشتری به فضای سرد سرویس بهداشتی اضافه کند. دکوری‌هایی هم که معمولاً در سرویس بهداشتی حضور ندارند مانند تابلو، مجسمه و شمع می‌توانند یک انتخاب رنگی معنی‌دار باشند که استایل دکوراسیون شمارا به سطحی بالاتر ارتقا می‌دهند! حضور یک تابلو با منظره ساحلی زیبا در کنار دریایی آبی می‌تواند در هنگام دوش گرفتن روحیه شمارا هم تقویت کند یا نور زردرنگ شمعی که بر دیوارهای سفید منعکس شده است، فضایی آرامش بخش ایجاد می‌کند. مجسمه‌های کوچک رنگی و فانتزی هم شاید بتوانند لبخندی را بر لبان شما بیاورند.

چگونه-فضای-سرویس-بهداشتی-را-رنگی‌تر-کنیم-

گل و گیاه

اگر سرویس بهداشتی شما نورگیر دارد، با قرار دادن گلدان‌های سبز می‌توانید فضایی طبیعی و زیبا ایجاد کنید. با وجود رطوبت کافی، ایجاد باغچه‌های عمودی و دیواری هم گزینه ممکن و خوبی است. اما اگر نور طبیعی در سرویس بهداشتی ندارید، هنوز هم می‌توانید از حضور گل و گیاهان طبیعی بهره ببرید فقط باید گیاهانی را انتخاب کنید که در نور کم لامپ هم می‌توانند زندگی کنند. البته برخی از این گیاهان به خاک احتیاج ندارند و در آب زندگی می‌کنند که پوتوس یک نمونه خوب از این گیاهان است و مشکل نظافت خاک را هم دیگر نخواهید داشت. حتی یک گلدان کاکتوس کوچک هم می‌تواند تغییر بزرگی در فضای سرویس بهداشتی ایجاد کند. گل‌های تازه هم گزینه‌های همیشه دلپذیر هستند که فقط وجود یک شاخه گل تازه می‌تواند عطر و رنگی بی‌نظیر در سرویس بهداشتی شما ایجاد کند. و در آخر اگر هیچ یک از گزینه‌های گل و گیاه طبیعی مناسب سرویس بهداشتی شما نبود، گل‌های مصنوعی شاید بتوانند به‌عنوان یک دکوری رنگی به شما کمک کنند!

 

کلام آخر

شاید دلیلی وجود داشته که سرویس بهداشتی با کاشی‌های سفید پوشیده شده است اما قطعاً دلیلی وجود ندارد که شما رنگ مورد علاقه خود را به سرویس بهداشتی خود اضافه نکنید! از همه المنت‌هایی که همیشه در دسترس هستند، استفاده کنید تا سرویس بهداشتی خود را رنگی‌تر کنید!

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم