خانه » مجله اینترنتی » معرفی محصولات آشپزخانه » ازچه قالبی برای پخت کیک خود استفاده کنیم؟

ازچه قالبی برای پخت کیک خود استفاده کنیم؟

۷۱۶k

ازچه قالبی برای پخت کیک خود استفاده کنیم؟

برای آن که کیک و شیرینی شما، قوام، طعم و ظاهر مناسبی داشته باشد، انتخاب درست ظرف پخت کیک بسیار ضروری است. ظروف پخت و پز کیک در طرح ها و شکل های گوناگون تولید و در بازار عرضه می شوند به همین دلیل انتخاب ظرف مناسب برای پخت کیک کار آسانی نخواهد بود. برای کمک به شما در انتخاب ظرف پخت کیک، در زیر اطلاعاتی را درباره انواع ظروف و قالب های پخت کیک و کاربردهای آن آماده کرده ایم. 

شما می توانید مجموعه کاملی از ظروف پخت کیک مانند ظرف پخت کیک ، قالب کیک ، ظرف تفلون ، ظرف پخت کیک و… را از سایت ژرمن کالا تهیه کنید.

قالب ساده کیک 

قالب ساده کیک رایج ترین قالب برای تهیه کیک است. این قالب های ساده کیک معمولاً به شکل مربع، مستطیل یا دایره بوده و مناسب برای پخت کیک های مختلف هستند. این قالب های ساده با یک کفی مسطح و دیواره نسبتا بلند طراحی و ساخته می شوند. از آنجا که این قالب ها در اندازه های مختلفی تولید می شوند، گزینه مناسبی برای تهیه کیک های خانگی و نیز کیک های عروسی هستند. 

قالب طرح دار 

قالب های طرح دار در اشکال و طرح های منحصر به فرد مانند قلب، الماس، گل و… تولید می شوند. این ظروف پخت کیک معمولا گوشه های زیادی دارند بنابراین حتما قبل از پخت شیرینی و کیک، اطراف آن را به طور کامل چرب کنید تا پس از پخت، کیک به راحتی از قالب جدا شود. 

قالب مافین

این نوع قالب های کیک به شما این امکان را می دهد که تعداد زیادی مافین و یا کاپ کیک تهیه کنید. این ظروف پخت کیک در طرح ها و شکل های مختلفی مانند دایره، مربع و… تولید شده، و برای پخت کیک های کوچک به شکل دایره و مربع بسیار مناسب هستند. این نوع قالب های کیک معمولا شش و یا دوازده تایی هستند، اما در اندازه های کوچکتر و یا بزرگتر نیز تولید می شوند. می توانید خمیر را به طور مستقیم روی قالب کیک بریزید اما بیشتر شیرینی پزها از قالب های کاغذی استفاده می کنند.

قالب شیرینی پزی

قالب یا سینی شیرینی پزی به اندازه سایر ظروف پخت کیک عمیق نیستند و عمق کمی دارند. از آنها برای پخت کیک های ورقه ای و شیرینی و یا نان استفاده می شود. برخی از تولید کنندگان و نانوایان به آن سینی رولت نیز می گویند. این قالب ها برای تهیه کیک های نازک ایده آل هستند. حتما در هنگام پخت از آسترهای کاغذی و کاغذهای مخصوص شیرینی پزی استفاده کنید این کاغذ ها مانع از چسبیدن کیک شما به قالب می شود. 

 

قالب میان تهی

این قالب کیک برای ساخت کیک های حلقه ای بسیار مناسب است. کیک ها به صورت وارونه در تابه پخته و پس از خنک شدن، قالب برگردانده و کیک جدا می شود. معمولاً از قالب کیک میان تهی با کفی گنبدی برای تهیه کیک گرد و از قالب با کفی طرح دار برای پخت کیک با طرح های پیچیده تر استفاده می شود. حفره قرار گرفته در مرکز قالب کیک میان تهی، باعث می شود کیک ها سریعتر و یکدست تر از سایر کیک ها پخته شوند. 

قالب کمربندی

بدنه و دیواره قالب های کمربندی جدا از هم بوده و بدنه آن با یک گیره بسته می شوند. پس از خنک شدن کیک، به آسانی گیره را باز کنید تا دو طرف قالب باز شود. می توانید از کفی قالب برای سرو کیک استفاده کنید و یا کیک را به ظرف مورد نظر خود انتقال دهید. این نوع قالب برای پخت چیز کیک و یا کیک هایی که به دلیل بافت نرمشان به راحتی از قالب جدا نمی شوند، مناسب است. 

قالب کیک سیلیکونی

قالب پخت کیک سیلیکونی از جنس سیلیکون ساخته شده، بنابراین انعطاف پذیر هستند. این امر باعث می شود تا کیک به آسانی قالب جدا شود. این نوع قالب از سیلیکون سازگار با فر ساخته شده اند بنابراین برخلاف قالب های دیگر، نیاز به چرب کردن ندارند. با این وجود ممکن است لازم باشد برای تهیه بعضی از کیک ها قالب را چرب کنید.

امیدواریم این بار که تصمیم به پخت دسری جدید برای خود و خانواده تان گرفتید، این مقاله به شما در انتخاب قالب مناسب کمک کند. به یاد داشته باشید حتی کیک آماده شده طبق یک دستور پخت دقیق را نیز می توان با پختن در قالبی نامناسب خراب کرد. بنابراین مهم است که بدانید از چه قالبی برای تهیه کیک خود استفاده کنید. 

 

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم