بالش بادی چیست؟

بالش_بادی_چیست_

بالش بادی پاسخی کامل به نیازی است که همه ما یک بار در زندگی به آن برخورد کرده‌ایم. به سفر که می‌روید یا قصد طبیعت گردی در یک مکان زیبا دارید اما نگران وزن چمدان یا کوله پشتی خود هستید؟ شب‌ها خواب راحتی ندارید و انواع بالش را امتحان کرده‌اید اما به سایز و نرمی مورد نظرخود نرسیده‌اید؟

جواب همه این سوالات را می‌تواند با خرید بالش بادی داد. از زمانی که بشر فهمید می‌تواند از هوای اطراف خود و محبوس کردن آن وسایل مختلفی بسازد آنقدرها نمی‌گذرد. اما بسیاری از وسایل اطراف ما مانند لاستیک خودرو، بادکنک و بالش و تشک بادی مدیون این اختراع هستند. در این مطلب از وب سایت ژرمن کالا درباره بالش بادی توضیحات کاملی ارائه خواهیم کرد. پس اگر قصد خرید این محصول از کالای خواب را دارید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

 

بالش بادی چگونه تولید می‌شود؟

در ساده‌ترین حات برای توضیح باید بگوییم بالش بادی با همان مکانیزمی تولید می‌شود که در ساخت یک بادکنک ساده به کار می‌رود. در واقع این شناخت نیاز و استفاده از یک امکان موجود، بوده است که به ساخت بالش بادی منجر گردید. نیاز به یک بالش سبک و کم جا که بتوان همیشه آن را همراه با خود حمل کرد، در زمان نیاز آن را به سادگی از گوشه کیف خود خارج کنید و با کمی دمیدن در آن و بستن راه خروج هوا به سادگی قابل استفاده باشد.

برای ساخت بالش بادی ابتدا شکل اصلی آن انتخاب می‌شود. سپس از انواع دستگاه تزریق و قالب مخصوص برای شکل دهی بالش کمک گرفته خواهد شد. در ادامه مراحل تمام بالش‌ها از نظر سالم بودن و کارایی مورد تست قرار می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین قسمت ها درپوش بخش ورود و خروج هوا می‌باشد. در زمان خرید حتما به کیفیت این بخش توجه نمایید. جالب است بدانید بسیاری از گزارش‌های خرابی بالش بادی پس از مدتی استفاده در همین بخش است.

بالش بادی

چرا بالش بادی ضروری است؟

این نیاز افراد است که ضرورت وجود یک کالا را برای او به وجود می‌آورد. پس می‌توان گفت لزوم داشتن یک بالش بادی برای افراد مختلف دلایل متفاوتی دارد. اما مهم‌ترین بخش از این دسته مصرف کنندگان، کسانی هستند که زمان زیادی را در سفر می‌باشند. سفرهای کاری و تفریحی فرقی نمی‌کند. در طول آن شما با داشتن یک بالش بادی خوابی راحت خواهید داشت و در طول روز با آرامش و انرژی بیشتری به کارهای روزمره خود یا گشت و گذار در دل طبیعت خواهید پرداخت.

شاید برخی که به بالش طبی عادت داشته اند و یا به یک بالش طبی هنگام نشستن نیاز داشته باشند، بالش بادی گزینه مناسبی برای آنها باشد. مزایای بیشتری را در بخش بعد از این مطلب درباره بالش بادی به شما خواهیم گفت تا براساس نیاز خود درباره خرید آن تصمیم بگیرید.

 

مزایای بالش بادی

بالش بادی مانند هر وسیله دیگری مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. این بخش می‌تواند برای افرادی که قصد خرید این وسیله را دارند بسیار حیاتی باشد.

سبک بودن

بالش بادی بسیار سبک است. وزن آن در زمان استفاده و حمل هیچ تفاوتی نمی‌کند. به راحتی بدون نگرانی می‌توانید آن را در سفرهای هوایی خود حمل کنید. از طرفی داشتن آن در یک کوله طبیعت گردی بار خاصی را بر دوش شما اضافه نخواهد نمود. اکثر بالش های بادی بین 200 تا 400 گرم بوده و جابجایی آن‌ها بسیار ساده است.

کم جا بودن

تا کردن صحیح یک بالش بادی باعث می‌شود تنها بخش کوچک از چمدان یا کوله شما اشغال گردد. این موضوع در زمانی که اسباب زیادی دارید و نمی‌خواهید چیزی دست و پا گیرتان شود بسیار مهم است.

قابلیت تنظیم دلخواه

سفت بودن یا نرم بودن، مسئله و دغدغه اصلی عاشقان بالش است. با داشتن یک  بالش بادی این شما هستید که تصمیم می‌گیرید با دمیدن چه میزان باد، ارتفاع و سفتی زیر سر خود را در زمان خواب تنظیم نمایید.این موضوع مخصوصا برای طبیعت گردان که ممکن است با شرایط خواب متفاوتی روبرو شوند بسیار مهم خواهد بود.

بالش_بادی_چیست_

معایب بالش بادی

یکی از مهم‌ترین معایب بالش بادی سایز نه چندان بزرگ آن است. این موضوع مخصوصا در افرادی که جثه بزرگتری دارند می‌تواند مشکل ساز شود. با همین تفسیر نمی‌توان از بالش بادی انتظار راحتی یک بالش حرفه‌ای خواب را داشت و بهتر است برای شرایط خاص مانند سفر استفاده گردد.

از طرف دیگر بالش های بادی قطعا همر کوتاه تری نسبت به انواع دیگر دارند و این موضوع به دلیل فشار داخلی ناشی از هوا و فشار بیرونی ناشی از وزن سر است. برای افزایش طول عمر بالش خود از برندهای معتبر و با کیفیت خرید کنید، رویه بالش مناسبی انتخاب نمایید و در زمان عدم نیاز باد آن را سریعا خالی نمایید.

 

انواع بالش بادی

بالش بادی را می‌توان از دو نظر تقسیم بندی کرد. شناخت انواع بالش بادی به شما در زمان خرید کمک خواهد نمود.

انواع بالش بادی از نظر جنس

جنس داخلی تقریبا تمامی بالش‌های بادی از انواع پلاستیک مقاوم به نیروی کشسانی درست می‌شود. اما تفاوت در رویه آن است. خز مصنوعی، انواع پارچه، پلاستیک و حتی فوم برای رویه این محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید جنسی مانند پلاستیک باعث عرق کردن، ایجاد صدا و در نتیجه راحتی کمتر می‌شود.

انواع بالش بادی از نظر شکل

با افزایش پیشرفت فناوری و اختراع انواع دستگاه تزریق مدل های مختلفی از بالش بادی با توجه به شکل به بازار راه پیدا کرده اند. اما با این حال دو مدل بالش بادی تخت و U  شکل است که بیشتر از همه مورد پسند کاربران قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید مدل تخت برای استفاده در اقامتگاه و مدل U شکل برای خودرو و هواپیما مناسب است.

 

بیشتر بخوانید

بالش طبی چیست؟

بالش طبی چیست

بالش طبی یا همان بالش ارتوپدی شکل مشخصی دارد که با سایر بالش های موجود در بازار و سنتی متفاوت است. بخشی از این بالش کمی برجستگی دارد و گردن را حمایت میکند و در جایی که سر قرار میگیرد فرو رفتگی دارد.

برای برخی افراد این شکل به صورت وارانه باید قرار بگیرد یعنی ناحیه برجستگی زیر سر و ناحیه فرورفتگی زیر گردن قرار میگیرد. بالش طبی برای افرادی که در طول شب مرتبا موقعیت خود را تغییر می دهند بسیار مناسب است. ضمنا هر بالشی که انتخاب می شود، باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بدن احساس کند.

ادامه مطلب

 

شناخت انواع بالش؛ برای انتخاب بهترین مدل برای شما 

انواع-بالش

در این مطلب از فروشگاه ژرمن کالا با انواع بالش آشنا می‌شویم و درباره آنها بیشتر خواهیم دانست.

انواع بالش را می‌توان از نقطه نظرهای متفاوت و همچنین براساس معیارهای گوناگون تقسیم بندی کرد. معیارهایی که هر کدام براساس فرد استفاده کننده از این وسیله ضروری، بازهم می‌تواند متنوع باشد. البته که مدل های بالش طبی جدیدا بسیار محبوب شده، اما با شناخت انواع بالش، می توانید بهترین را برای خود برگزینید.

آنچه در این مقاله معرفی شده است:

  • انواع بالش براساس کاربرد
  • بالش معمولی
  • بالش طبی
  • بالش تزئینی
  • انواع بالش براساس جنس

ادامه مطلب

دسته بندی مقالات