وسایل خواب راحت

خواب راحت

درسته که زمان خواب ثابت و سلامت جسمی با برنامه ورزشی از الزامات خواب راحت و آرام است، اما! تاثیر کالای خواب و کیفیت آن اگر از این دو مورد بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. شاید از ساعت خواب خود را تنظیم کرده و به علاوه از مصرف الکل و کافئین هم خودداری کرده باشید؛ تبریک میگم واقعا در خواب راحت موثر هستند، اما! وقتی واقعاً به رختخواب می روید چه اتفاقی می افتد؟ چه چیز دیگری می تواند به شما کمک کند بهتر بخوابید؟ چگونه بی خوابی و خواب آلودگی صبح روز بعد را از بین ببریم؟

اصلا خواب راحت یعنی چه؟

خواب یکی از نیازهای اولیه هر فرد است که با توجه به سن، میزان آن متغییر است. نوزادان حدود هجده تا بیست ساعت از شبانه روز را خواب هستند. بزرگسالان حدود هشت ساعت را در خواب به سر می برند.

خواب راحت تنها اینکه چشمانمان بسته باشد نیست بلکه خواب با کیفیت و عمیق را خواب راحت می گویند که بدن در آرام ترین حالت خود قرار دارد. خواب عامل اصلی سلامتی جسمی و روحی است که بر عملکرد ذهنی و جسمی ما تاثیرگذار است. یعنی استراحت 8 تا 9 ساعته ما، باید جسم و روح ما را برای فعالیت روز بعد آماده کند. و این میسر نمی شود مگر با لوازم اتاق خواب مناسب و باکیفیت.

کالای خواب و نقش موثر آن در خلق خواب راحت

فضای اتاق خواب، شرایط جسمی و روحی ما و از همه مهم تر نوع کالای خواب ما در نهایت تعیین می کند که ما خواب راحتی داشتیم یا خیر. به همین دلیل بهتر است انواع کالای خواب و بهترین برند های آن  را بشناسید.

کالای خواب چیست؟

کالای خواب

همانطور که میدانید خواب نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی ما و همچنین عملکردهای فیزیولوژیکی دارد. مهم است که در طول شبانه روز حدود نه ساعت بخوابیم. اما منظور تنها نه ساعت بستن چشم ها نیست، بلکه خوابی عمیق و باکیفیت است. بنابراین نیاز دارید به کالای خواب استاندارد که آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد. به تمام وسایل و لوازمی که برای خواب به آنها نیاز دارید، کالای خواب می گویند.

این عنوان برای یافتن یکجا و خرید همزمان چند کالا استفاده می شود و شامل مجموعه زیر می باشد:

 • تشک؛
 • بالش؛
 • روتختی؛
 • محافظ تشک؛
 • زیرتشکی؛
 • ملحفه؛
 • و روبالشی.

البته بیش از 40 درصد ایرانیان تنها تشک، بالش و پتو را به عنوان محصولات خواب استفاده می کنند و بیش از 60 درصد اعتقادی به کالای خواب باکیفیت و طبی ندارند! اینجاست که ما علاوه بر معرفی کالای خواب و تمام محصولات زیر مجموعه آن، کاربرد و مزایای آن ها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بهترین مارک کالای خواب چیست؟

برند کالای خواب

کالای خواب یکی از عوامل تاثیر گذار برای داشتن خوابی راحت و آرام است بنابراین قبل از خرید به نکاتی از جمله استاندارد بودن، نوع پارچه، دوخت و راحتی آن دقت کنید. بارها بهترین برندهای کالای خواب که با خیالی آسوده می توانید خرید کنید، شامل موارد زیر هستند:

 • دانلوپیلو؛
 • ایکیا؛
 • انگلیش هوم؛
 • برن؛
 • ازدیلک؛
 • تاچ؛
 • و سارو.

تمامی برندهای فوق به خصوصا دانلو پیلو، برن و ازدیلک بسیار در زمینه کیفیت و نوع پارچه و متریال به کار رفته در کالای خواب خود مدعی هستند و همچنین سالهاست خود را ثابت کرده اند.

نکته: درست است که جنس پارچه رویه کالای خواب بسیار مهم است و بارها گفته ایم بهتر از جنس پنبه، نخ و یا برای ملحفه تترون باشد اما علاوه بر ظاهر کار بایستی به مواد درون تشک یا لحاف توجه لازم را داشته باشید که مثلا فوم تشک از چه فناوری تولید شده است.آیا تشک فنردار یا تشک طبی بدون فنر است.

نکته: حتما توجه داشته باشید دور لحاف، ملحفه یا بالش شما مغزی دوزی شده باشد.

نقش تشک طبی خوشخواب در خواب راحت

چندبار با احساس خستگی و کمر درد از خواب بیدار شده اید؟ اگر چنین تجربه ای داشته اید باید به فکر عوض کردن تشک خود باشید . البته قبل از آن حتما به پزشک مراجعه کنید که مشکل شما را بررسی کند اما قدم دوم استفاده از تشک طبی استاندارد با وضعیت شماست. یک تشک طبی استاندارد تمامی مهره ها و ستون فقرات کمر شما را پوشش میدهد و با حرکت بدن در طول خواب سازگار است و اجازه نمی دهد این حرکات ضربه یا فشار را به ناحیه ای وارد کند.

تشک طبی لاتکس که معمولا بدون فنر هستند از بهترین و خوشخواب ترین نوع تشک های طبی در جهان هستند که علاوه بر ویژگی های بالا سبب گردش هوا نیز می شود. بنابراین تشکی که به نیازهای شما هنگام خواب پاسخ می دهد را انتخاب کنید تا تجربه همیشگی خواب آرام و با کیفیت شما را رها نکند.

با توجه به نقش بسیار موثر تشک خوب در خواب راحت و سالم، حتما مقاله راهنمای خرید تشک را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین تشک را برای تخت خواب خود انتخاب کنید.

راهنمای خرید تشک برای تخت

نقش لوازم اتاق خواب و دکوراسیون آن در خواب راحت

استراحت و خواب با کیفیت نیازمند مکانی آرام بخش است. وقتی اتاق خواب برای نور مناسب و عدم سر و صدا، دما و راحتی بهینه شده باشد، خوابی آرام خواهید داشت. و از آنجایی که کیفیت و مدت خواب به طور مستقیم با سلامت انسان مرتبط است، احساس و حال بهتری را در هنگام بیداری تجربه خواهید کرد.

بنابراین لوازم اتاق خواب علاوه بر زیبایی بایستی متناسب با سلیقه شما دکور شده باشد و هماهنگی لازم را با سایر اکسسوری اتاق خواب داشته باشد که حسی از امنیت و آرامش را بعد از انجام کارهای روزانه در آنجا داشته باشید.

 

نقش ملحفه های مناسب در خواب راحت

شاید این تیتر برایتان عجیب باشد و از خودتان بپرسید چرا انواع لحاف مهم هستند و چه نقشی بر خواب راحت ما دارند؟ همانطور که در بالا هم توضیح دادیم تشک و بالش از مهم ترین وسایل کالای خواب هستند که تاثیر مستقیم بر خواب آرام ما دارند. اما ملحفه ها نیز بر کیفیت خواب تاثیرگذار هستند. برای مثال اگر هنگام خرید، ملحفه ای را انتخاب کنید که جنس پارچه آن بیشتر از پلاستیک باشد در فصول گرم سال، هوا را از خود عبور نمی دهد و هنگام خواب سبب تعرق و احساس گرما می کنید.

اما اگر ملحفه مورد نظرتان از نخ خالص و یا ترکیب نخ و پنبه باشد علاوه بر لطافتی که به شما منتقل می کند ضد حساسیت نیز هستند . فراموش نکید تمامی ملحفه های تخت را هفته ای یکبار با مواد شوینده مناسب بشورید که موجب انتقال میکروب ها به صورت و بدن شما نشود. ناگفته نماند بعد از خرید ملحفه حتما قبل از استفاده آن را بشورید تا میکروب های آن که در طول تولید و بسته بندی، جذب کرده را بزدایید.

 

نقش بالش طبی در خواب راحت

اگر به ویژگی های منحصر به بالش طبی توجه کنیم به نقش پررنگ آن بر کیفیت خواب‌مان پی می بریم. بالش طبی علاوه بر پیشگیری گردن درد به تسکین آن هم کمک می کند همچنین ستون فقرات گردن را با سایر نواحی را در یک راستا قرار می دهد.

بالش طبی سبب گردش خون در سر شده و همین باعث می شود خوابی آرام را تجربه کنید. این نوع بالش ها به دلیل شکل پروانه ای که دارند در قسمت شانه و کتف بعد از بیدار شدن احساس کوفتگی نمی کنید و در هنگام خواب خرو و پف نخواهید کرد. بالش هایی طبی به خصوص بالش طبی لاتکس جریان هوا را از خود عبور نمی دهند بنابراین ضد تعریق و ضد آلرژی نیز هستند.

 

جمع بندی

خواب راحت نیاز هر فرد برای داشتن بدنی سالم است. هر فرد به طور متوسط به هشت ساعت خواب نیاز دارد که بتواند در طول روز، شاداب وبا انرژی به کار خود بپردازد.

عوامل زیادی برای داشتن یک خواب با کیفیت نیاز است از جمله:

 • ذهنی آرام؛
 • دکوراسیون اتاق که طبق سلیقه فرد باشد و در آن احساس آرامش کند؛
 • کالای خواب استاندارد و متناسب با نیاز فرد؛
 • عدم سرو صدای بیرون؛
 • نور مناسب؛
 • و عدم استرس.

 

ژرمن کالا یار همیشگی شما برای ارائه بهترین های لوازم و کالای خواب

فروشگاه اینترنتی ژرمن کالا سالهاست در حوزه واردات کالای خواب آلمانی فعالیت می کند که تمامی آنها صد درصد اورجینال بوده و با بسته بندی شکیل و مقاوم که توسط کارخانه تولید کننده انجام شده وارد کشور می کند. ضمنا محصولات خواب این شرکت دارای پنج سال گارانتی تعویض هستند که شما بتوانید با خیال راحت خرید کنید.

 

مقالات پیشنهادی ما

رابطه کالای خواب و خواب راحت

خواب راحت با کالای استاندارد

اینکه چرا ما به خواب احتیاج داریم کاملاً مشهود است، اما به نظر می رسد بسیاری از مردم اهمیت خواب را جدی نمی گیرند. شواهد زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه بسیاری از مردم به اندازه کافی نمی خوابند و یا از بی خوابی رنج می برند. کیفیت خواب مردم به مراتب کمتر از آن چیزی است که متخصصان بهداشت توصیه می کنند. برای بهتر شدن کیفیت خواب چه باید کرد؟ از جمله عواملی که باعث می شود خواب راحتی داشته باشیم، لحاف، بالش راحت و یک تشک باکیفیت است.

اگر لحاف، بالش و تشک به خوبی تمام بدن را هنگام خواب پوشش دهد، می توانیم خواب راحتی داشته باشیم. باید توجه کرد که کیفیت این کالاها مستقیما روی کیفیت خواب ما تاثیرگذار خواهد بود بنابراین لازم است این کالاها از کیفیت و دوام خوبی برخودرار باشند.

ادامه مطلب

 

مهم ترین وسایل مورد نیاز اتاق خواب

اتاق خواب کامل با لوازم

آماده اید تا وسایل ضروری و دکوری اتاق خواب رویاهای خود را بشناسید؟ جوری که هم اتاق استراحت باشد هم مکانی دنج و زیبا برای تخلیه انرژی منفی. با مجموعه لوازم اتاق خواب که اینجا معرفی می کنیم و دیگر لوازم دکوراتیو مورد نیاز، شما ایده های لازم برای آراستن و دکوراسیون اتاق خواب خود را کسب خواهید کرد.

از کوسن‌ها برای دنج کردن فضای اتاق گرفته تا لامپ‌، آینه‌ و نظم دهنده ها و انواع مدل های سرویس خواب، میتواند رنگ و بوی تازه ایی به اتاق خواب شما بدهد. سپس با ترکیب رنگ این لوازم و دیگر انواع کالای خواب که استراحتگاه شما خواهد بود، اتاق خواب را باب سلیقه خود خواهید چید.

ادامه مطلب

برچسب ها

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.