خانه » مجله اینترنتی » کالا و محصولات خواب » چطور کمد رخت و لباس خود را مرتب کنیم؟

چطور کمد رخت و لباس خود را مرتب کنیم؟

چطور-کمد-رخت-و-لباس-خود-را-مرتب-کنیم؟-

بسیاری از ما برای مرتب نگه داشتن خانه هایمان مشکل داریم زیرا هرگز به ما یاد داده نشده چگونه این کار را انجام دهیم. واقعیت این است که مرتب کردن کار ساده ای است و در واقع فقط چند دلیل وجود دارد که ما در مرتب سازی مشکل داریم. افرادی که نمی توانند مرتب باشند، سه دسته اند: افرادی که نمی توانند از شر وسایل خود خلاص شوند، افرادی که نمی توانند به وسایل خود نظم دهند و یا ترکیبی از هر دو. بیشتر ما در دسته آخر قرار می گیریم.

مرتب سازی شامل دو بخش است:

۱) تصمیم گیری در مورد اینکه می خواهید چه چیزی را نگه دارید، و سپس

۲) تصمیم گیری در مورد این که وسایل را کجا قرار دهید.

اگر این دو کار ساده را به روش صحیح انجام دهید، در واقع می توانید خانه خود را مرتب کنید.

چطور-کمد-رخت-و-لباس-خود-را-مرتب-کنیم؟-

قدم اول

اولین قدم برای مرتب کردن کمد رخت و لباس ها، تمیز کردن است. لباس های خود را به طور کامل از کمد بیرون بیاورید. بله، همه لباس ها را یک به یک بیرون بریزید و سپس سؤالات زیر را از خود بپرسید:

آخرین باری که این لباس را پوشیده اید کی بوده است؟ اگر لباسی را بیش از دو فصل نپوشیده اید….. بهتر است با آن خداحافظی کنید!

آیا این لباس برای من خیلی کوچک یا خیلی بزرگ است…..

آیا این لباس برای من مناسب است؟

آیا رنگ این لباس را دوست دارم؟

اگر امروز در فروشگاه بودم، آیا دوباره این لباس را می خریدم؟

 

قدم بعدی جدا سازی لباس ها

لباس های خود را بر اساس نوع، رنگ، فصل و سبک مرتب کنید! ما به شما مرتب سازی لباس های مشابه را پیشنهاد می کنیم. به عنوان مثال، لباس های فصل سرد مانند ژاکت، پالتو، بلوز بافت و… را از لباس های فصل گرم مانند بلوز، پیراهن و… جدا کرده و هر کدام را در یک قفسه مجزا قرار دهید. پس از آن می توانید لباس ها را بر اساس رنگ، طرح و سبک مرتب کنید. یکی از مزایای این کار این است که وقتی به مهمانی دعوت می شوید به راحتی می توانید لباس خود را در کوتاه ترین زمان ممکن انتخاب کنید. مشکلی که همه ی خانوم ها با آن درگیر هستند. که چه لباسی با چه رنگی را برای مهمانی یا بیرون رفتن بپوشند.

 

خرید “رخت آویز” برای مرتب کردن کمد رخت و لباس

از رخت آویزهای سیمی که می تواند به لباس شما آسیب برساند، خودداری کنید. ما به شما چوب لباسی پلاستیکی را پیشنهاد می کنیم تا کمد شما زیبا و مرتب به نظر برسد. چوب لباسی ها همه چیز را، از پالتوهای زمستانی سنگین گرفته تا لباس های ظریف، نگه می دارند و برای صرفه جویی در فضا، طراحی شده اند! می توانید مجموعه کاملی از این رخت آویزهای پلاستیکی را با کیفیت بالا در رنگهای متنوع از سایت ژرمن کالا خریداری کنید.

چطور-کمد-رخت-و-لباس-خود-را-مرتب-کنیم؟-

 

مرتب سازی لباس با تکنیک ماری کوندو ( ماری کوندو، مشاور و نویسنده ژاپنی )

ژاکت، بلوز بافت، لگ و شلوار، جوراب، شال و روسری را به حالت تاشده به صورت عمودی در کنار هم در کمد قرار دهید. کفش های خود را طوری روی قفسه بگذارید که رو به شما قرار گیرند تا بتوانید به وضوح آنها را ببینید. در این صورت می توانید کفش مناسب برای لباستان را به راحتی انتخاب کنید. اگر می خواهید فضای بیشتری در کمد رخت و لباس خود داشته باشید، لباس های خود را با تکنیک ماری کوندو مرتب کنید.

 

بیشتر کردن فضای کمد رخت و لباس با ارگانایزر کردن لباس

حالا که لباس های شما به زیبایی تاشده اند، راهی آسان برای حفظ حالت آنها پیدا کنید! ما به شما ارگانایزر لباس را پیشنهاد می کنیم که می توانید انواع مختلف آن را در سایت ژرمن کالا مشاهده و خریداری کنید. به کمک ارگانایزر لباس فضای بیشتری در کمد خود ایجاد کنید. ارگانایزر لباس بهترین انتخاب برای اتاق های کوچک است.

 

حرف آخر

صرف نظر از بزرگی یا کوچکی کمد شما، داشتن یک کمد رخت و لباس تمیز و مرتب، زندگی روزمره شما را ساده تر کرده و در عین حال در وقت شما صرفه جویی می کند.

آیا نکات دیگری در مورد مرتب کردن کمد رخت و لباس می دانید؟ با ما در زیر به اشتراک بگذارید، دوست داریم بدانیم که چطور کمد لباس های خود را مرتب و فضای آن را بیشتر می کنید!

برچسب ها

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.