خانه » مجله اینترنتی » معرفی محصولات آشپزخانه » انواع سطل زباله مناسب خانه

انواع سطل زباله مناسب خانه

انواع سطل زباله خانگی

سطل‌ زباله پدالی، ظروفی برای جمع‌آوری پسماند‌های باقی‌مانده از فعالیت‌های انسانی هستند. اهمیت سطل‌های زباله در نگه‌داری از پسماند تا زمان مشخصی برای نابود کردن یا بازیافت کردن آن‌ها می‌باشد. زباله‌هایی را که شما تولید می‌کنید و پس از مدتی آن را از محیط زندگی خود خارج می‌کنید به مراکز بازیافت زباله به منظور تولید انرژی حمل میشوند و به با فرایند احتراق در دمای‌بالا از آن‌ها برای تولید انرژی و گرما و فراهم نمودن نور برای منازل استفاده می‌کنند.

سطل زباله از تجهیزات همیشگی در لوازم آشپزخانه، لوازم حمام و سرویس بهداشتی و لوازم اتاق خواب است.

از بزرگترین مشکل زباله‌ها، می‌توان به مسئله دفع آن‌ها اشاره کرد. زباله‌ها در هنگام دفع چه در منازل و چه در محل‌های دفع زباله می‌توانند باعث آلودگی محیط، هوا و آب شوند. بنابراین نحوه دفع زباله‌ها از منازل یکی از روش‌های جلوگیری از آسیب‌های دفع زباله می‌باشد. در صورت دفع صحیح زباله‌ها و استفاده از سطل زباله‌های مناسب می‌توانیم کمک بزرگی به فرایند دفع زباله کنیم. فرایند دفع زباله‌ها مراحل مشخصی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

نحوه مدیریت زباله‌ها

زباله‌ها به شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند. زباله‌ها شامل زباله‌های انسانی، صنعتی و … می‌باشند. برای آنکه بتوان به چرخه بازیافت و نابودی زباله‌ها کمک کرد باید انواع آن‌ها را بشناسیم و آن‌ها را طبقه‌بندی کنیم. طبقه‌بندی زباله‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • گروه زباله‌های سبز: این گروه شامل مواد بازیافتی مانند کاغذ‌ها، قوطی‌های آلومینیومی و… می‌باشند.
 • گروه زباله‌های قرمز: این گروه از زباله‌ها عموما توسط بیمارستان‌ها تولید می‌شود و نیاز است تا جمع‌آوری و بازیافت توسط افراد و سازمان‌های مشخصی صورت پذیرد.
 • گروه زباله‌های آبی: این گروه از زباله‌ها شامل زباله‌هایی می‌شوند که از مواد طبیعی ساخته شده‌اند.
 • گروه زباله‌های سفید: این گروه از زباله‌ها شامل پلاستیک‌های نرم می‌باشند.
 • گروه زباله‌های زرد: این گروه شامل موادی بازیافتی خاصی می‌باشند که نوع آن‌ها توسط سازمان‌های مشخصی تولید می‌شوند.

انواع زباله‌های در گروه‌های مذکور پس از جمع‌آوری وارد چرخه بازیافت خواهند شد، این چرخه ممکن است باعث نابودی کامل زباله‌ها یا تغییر زباله‌ها برای استفاده مجدد شود.

طبقه‌بندی سطل زباله‌ها

به عنوان یک شهروند امروزی، شما موظف به رعایت مراحل دفع زباله‌های تولیدی خود و بازیافت آن‌ها هستید. برای سهولت در انجام این وظیفه شما باید سطل ‌زباله‌های خود را طبقه بندی کنید. از دیگر موارد مهمی که باید رعایت کنید داشتن چند سطل زباله مختلف در محل زندگی می‌باشد. این سطل‌ های زباله‌ باید برای جداسازی زباله‌هایی مانند زباله‌های بازیافتی، زباله‌های تر و خشک و یا حتی زباله‌های مکانیکی و شیمیایی قابل استفاده باشند.

از مرسوم‌ترین سطل های زباله‌ مورد استفاده در منازل و محل‌های کار می‌توان به سطل‌زباله آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی اشاره کرد. به یاد داشته باشید که رعایت آماده‌سازی زباله‌ها برای چرخه بازیافت یکی از مهم‌ترین وظایف هر شهروند در دفع زباله‌ها می‌باشد.

سطل زباله آشپزخانه

آشپزخانه هر خانه‌ای یکی از تولیدکنندگان عظیم زباله می‌باشد. این زباله‌ها می‌تواند شامل پسماند از هر نوع ماده‌غذایی باشد. این پسماند به صورت خشک و تر تولید می‌شوند. بعضی از آن‌ها نیز شامل بسته‌بندی موادغذایی از نوع پلاستیکی و یا فلزی می‌باشند، از این رو آشپزخانه‌ها نیازی جدی به سطل‌زباله برای حفظ سلامت و بهداشت محل زندگی دارند. از مهم‌ترین انواع سطل‌زباله برای آشپزخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سطل‌ زباله خانگی.
 • سطل زباله صنعتی آشپزخانه که برای رستوران‌ها و آشپزخانه‌های بزرگ استفاده می‌شود.
 • سطل زباله‌های پنهان در کابینت.

سطل زباله آشپزخانه

سطل زباله حمام

حمام و سرویس بهداشتی شما نیاز به سطل‌ زباله‌ مجزا دارد. زباله‌های تولیدی در حمام و سرویس بهداشتی می‌تواند شامل زباله‌هایی مانند دستمال، تیغ‌های اصلاح و … باشد. بسیاری از این زباله‌ها را باید در سطل‌های مشخصی نگه‌داری کرد و در زمان مشخص و معینی آن‌ها را دور ریخت.

یکی از دلایل اصلی برای داشتن سطل زباله در حمام و سرویس بهداشتی، کنترل بهداشت محیط می‌باشد. از دیگر دلایل آن می‌توان به نامناسب بودن سیستم لوله‌کشی فاضلاب‌ حمام و سرویس بهداشتی برای دفع زباله‌ها اشاره کرد. بهترین سطل‌های زباله برای حمام سطل زباله سبدی و برای سرویس بهداشتی سطل‌های زباله کوچک درپوش‌دار می‌باشند.

سطل زباله پدالی

سطل‌های زباله پدالی یکی از مناسب‌ترین سطل زباله‌ها برای منازل می‌باشد این سطل زباله‌ها برای کنترل بهداشت و کاهش تماس با در سطل زباله و سهولت استفاده می‌شوند سطل زباله پدالی یکی از مناسب‌ترین سطل‌های زباله برای منازل و زباله‌های تولید شده در طول روز است. این نوع از سطل زباله در دو مدل و با اندازه‌های مختلف می‌باشد.

 

سطل زباله پدالی

سطل زباله پدالی

سطل زباله پروانه‌ای

علت نام‌گذاری این سطل زباله به علت شکل آن است این سطل زباله دارای دو محفظه جدا از هم در کنار هم می‌باشد که آن را مناسب برای تفکیک زباله‌های تولیدی می‌کند. توصیه می‌شود که از سطل زباله پدالی برای آشپزخانه خود استفاده کنید.

در هنگام خرید سطل زباله به چه مواردی باید توجه کنیم؟

برای تهیه و خرید سطل زباله در نظر گرفتن موارد زیر توصیه می‌شود.

 • جنس و مقاومت سطل زباله
 • حفظ بو و عدم انتشار بو نامطبوع توسط سطل زباله
 • رنگ
 • قیمت

سطل زباله چرخ دار

سطل های زباله چرخ دار دارای ابعاد و حجم بزرگتری بوده و بیشتر مناسب مکان هایی هستند که زباله به سرعت و در حجم زیاد تولید می شود. چنین سطل هایی برای فضاهای اداری، رستوران ها، کافه ها و هتل ها مناسبند. وجود چرخ در پایین این سطل های زباله، جابه جایی آن ها را که معمولا سنگین تر از سطل های زباله معمولی اند، آسان می سازد.

 

انواع جنس سطل زباله

جنس و ماده ای که سطل زباله از آن تهیه می شود، فاکتور مهمی در تعیین طول عمر، نوع کاربرد و قیمت تمام شده آن است. پلاستیک و استیل، دو ماده متداولی هستند که از آن ها برای ساخت سطل زباله استفاده می شود.

سطل زباله پلاستیکی: این نوع از سطل ها بادوام و کم هزینه بوده، شستشوی آسانی دارند. به عنوان مثال سطل های زباله پلاستیکی کلین ولکه و اشپیرلا از پلی پروپیلن بسیار مقاوم ساخته شده اند. سطح صاف و بدون تخلخل این سطل های زباله، مانع از جذب آلودگی ها شده و تمیز کردن آن ها را آسان ساخته است. این سطل های زباله بسیار سبک و ارزان نیز هستند.

سطل زباله استیل: این نوع سطل های زباله بسیار مقاوم در برابر ترک خوردگی و نیز گرما و آتش هستند. از سوی دیگر ظاهری بسیار شکیل و زیبا دارند. برند ونکوی آلمان انواع مختلفی از این نوع سطل زباله با طرح و روکش های مختلف عرضه کرده است. سطل های زباله استیل ونکو انتخابی ایده آل برای افرادی است که به دنبال طرحی منحصر به فرد و خاص هستند.

اگر به دنبال خرید سطل زباله هستید حتما پیشنهاد می‌کنیم از تنوع بالای این محصول در صفحه مخصوص به خود در سایت ژرمن کالا دیدن نمایید. انواع سطل زباله را می‌توانید از بهترین برندهای با کیفیت خارجی با ضمانت کیفیت و اصالت کالا تهیه نمایید.

 

مقالات پیشنهادی ما

زیباسازی میز آشپزخانه

زیبا سازی میز آشپزخانه

زیبایی میز آشپزخانه برای هر فرد یا خانواده ای مهم و ضروری به نظر می‌رسد. فرقی نمی‌کند میز آشپزخانه برای غذا خوری استفاده شود و یا آنقدر کوچک باشد که به عنوان محلی برای قرارگیری وسایل دم دستی و کوچک در نظر گرفته شود. زیبایی آن جز اولین چیزهایی است که به چشم می‌آید. میز، کنسول و یا شلف مخصوص وسایل بیشتر در خانه هایی با آشپزخانه فلت یا تخت مورد استفاده قرار می گیرد، گرچه که یک میز ناهارخوری امروزه در اکثر منازل وسیله ای ضروری به نظر می رسد. در این مطلب به شما خواهیم گفت چگونه در 3 مرحله و با سه تکنیک ساده، زیبایی را به میز آشپزخانه خود هدیه دهید. این مقاله از بلاگ ژرمن کالا را حتما تا انتها مطالعه نمایید.

ادامه مطلب

 

راهنمای خرید اینترنتی لوازم خانه و آشپزخانه

راهنمای خرید اینترنتی

خرید اینترنتی در تمام جهان و با کمی تاخیر در ایران جای خود را باز کرده است. تغییرات رفتار مشتری در سال‌های اخیر، دگرگونی های زیادی را برای مشاغل مختلف ایجاد کرده و خواهد کرد. این یک مسیر ناگزیر برای تمامی کسب و کارها در جهان است. از طرفی زندگی مدرن نیز دسته های بزرگتری از مردم را به خرید اینترنتی سوق می‌دهد.

ادامه مطلب

 

چطور آشپزخانه ای مرتب داشته باشیم

آشپزخانه مرتب

برای اغلب افراد یک آشپزخانه منظم، بیشتر آرزویی است که فقط ممکن است در روزهای بازنشستگی و پس از بزرگ شدن بچه ها قابل دستیابی باشد. فضای محدود برای لوازم آشپزخانه به ویژه در آپارتمان های کوچک امروزی، بزرگترین مشکلی است که افراد برای مرتب نگه داشتن این فضا با آن رو به رو هستند. بیشتر افراد ایده ای برای حل این مشکل ندارند. اما واقعیت این است که مرتب نگه داشتن و نظم دهی به وسایل قلب خانه تان، بدون صرف وقت و انرژی زیاد نیز ممکن است. لوازمی مانند انواع نگهدارنده ظروف، ارگانایزر برای کشو و کابینت و انواع گیره آویز می توانند راه حل شما باشند که در ادامه به صورت مفصل به آنها خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

 

وسایل مورد نیاز آشپزخانه عروس

وسایل آشپزخانه عروس

وسایل-مورد-نیاز-آشپزخانه-عروس-

هنگام انتخاب لوازم آشپزخانه، به ویژه وسایل آشپزخانه عروس باید به نکات مختلفی مانند اندازه، رنگ، و جنس دکوراسیون و نیز بودجه توجه داشته باشیم. از دیرباز طیف وسیعی از وسایل آشپزخانه در رنگ ها و جنس های متفاوت، توسط شرکت های صاحب نام مختلفی ارائه شده است. انتخاب وسایل موردنیاز، در میان این انبوه لوازم آشپزخانه کار آسانی نبوده و مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی است.

ادامه مطلب

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.