مزایای تشک طبی

چرا-باید-از-تشک-های-طبی-استفاده-کنیم-

یک تشک استاندارد و طبی به شما این امکان را می دهد که علاوه بر خوابی راحت و آرام، سلامت جسمانی خود را حفظ کرده و از تشدید درد جلوگیری کنید. بسیاری از افراد متوجه اثر مخربی که تشک قدیمی و تغییر شکل داده شان بر روی سلامت آن ها می گذارد، نیستند. در این میان شاید تنها بیماران و افرادی که با محدودیت های حرکتی دست و پنجه نرم می کنند، به کیفیت و نوع تشک خود اهمیت دهند. در حالیکه استفاده از تشک مناسب و استاندارد برای تمام افراد حتی افراد سالم توصیه می شود.

برای شروع بهتر است تشک طبی را بهتر بشناید، تا بتوانید مزایا و فواید آن را برای جسم و روان درک کنید.

تشک طبی چیست؟

تشک طبی یا تشک ارتوپدی نوعی تشک است که وظیفه پشتیبانی از مفاصل را به عهده دارد. این تشک با انعطاف پذیری بالایی که دارد برای افرادی که کمردرد مزمن یا بیماری جسمی و ناتوانی دارند، بسیار مناسب است. اغلب این نوع تشک ها فنر ندارند و معمولا از جنس فوم، اسفنج یا یونولیت ساخته می شوند.

بهترین جنس موجود در بازارهای جهانی لاتکس است. تشک لاتکس دارای هفت قسمت با تراکم متفاوت است در قسمت کتف و گردن تشک نرم تر از قسمت های دیگر بوده و ستون فقرات شما را در یک راستا به طور طبیعی قرار می دهد.

ادامه مطلب

 

مزایای استفاده از تشک طبی:

  • خواب بهتر، بدون وقفه و عمیق؛
  • بهبود شرایط جسمی؛
  • کاهش علائم مرتبط با آلرژی؛
  • توقف خرناس های شبانه؛
  • کاهش استرس و فشار بر بدن؛
  • کاهش درد عضلانی، ستون فقرات و انواع درد شکستگی؛
  • بهبود گردش خون؛
  • و تقسیم فشار بدن روی تشک.

 

نحوه حمایت بدن توسط تشک طبی و تقسیم فشار

آیا به دنبال تسکین آرتریت، کمردرد، وریدهای واریسی، آسم ، سوزش سر دل یا بی خوابی هستید؟ ممکن است وسوسه شوید که روی یکی از تشک های جدیدتری که تبلیغات آن را مشاهده کرده اید، سرمایه گذاری کنید. اما آیا آنها می توانند چیزی بهتر از یک تشک سنتی به شما ارائه کنند؟ یا بهتر است پول را بردارید و به یک سفر تفریحی لوکس بروید؟

سلامتی شما چقدر ارزش دارد؟ این سوالی است که در این مواقع باید از خود بپرسید. مسلما هیچ چیز به اندازه بدنی سالم ارزشمند نیست و در این راستا کیفیت خواب تاثیر مهمی در بهبود شرایط جسمی و روحی انسان دارد. سرمایه گذاری روی خرید یک تشک طبی باکیفیت سرمایه گذاری بر روی سلامت و کیفیت زندگی است. بنابراین باید بیشترین در این انتخاب نهایت دقت و توجه را به کار برد.

 

نتایج مطالعات از nineclouds.ca

مطالعه نشان می دهد تشک جدید خواب را بیش از 50 درصد بهبود می بخشد.

بهبود پس از چهار هفته خوابیدن روی تشک جدید:

  • کیفیت خواب شما: + 65.8٪ + 58.1٪
  • راحتی خواب شما: 77.3% + 64.2%

مطالعه اولیه: “رده بندی ذهنی درک کمردرد، سفتی و کیفیت خواب پس از معرفی سیستم تشک طبی با سفتی متوسط” که در مجله پزشکی کایروپراکتیک (زمستان 2006) منتشر شد، ارتباط بین تشک جدید و بهبود خواب را تایید می کند. این مطالعه اولین و تنها تحقیق در نوع خود، شواهد علمی محکمی در مورد ارتباط حیاتی بین کیفیت تشک و کیفیت خواب و همچنین اهمیت تعویض منظم تشک ارائه می کند.

بسیاری از مردم بر این باورند که تشک های فنری که سفت تر هستند بهترین پشتیبانی را ارائه می دهند. این در مورد افرادی که به پشت یا شکم می‌خوابند صادق است، اما برای افرادی که به پهلو می‌خوابند، تشک‌هایی که به بدن اجازه می‌دهند تا حدودی فرو برود و ستون فقرات را به درستی در یک راستا قرار دهد، بهتر است. بهترین گزینه.

این مطالعه که توسط Bert Jacobson، EdD، Tia Wallace، MS، و Hugh Gemmell، DC، EdD از دانشگاه ایالتی اوکلاهاما تهیه شد، یک گروه کنترل از 59 شرکت‌کننده سالم (30 زن و 29 مرد) را مورد مطالعه قرار داد که خواب شرکت‌کنندگان را به تنهایی متضاد کردند. تشک ها (حداقل پنج سال یا بیشتر) تا روی یک سیستم تخت خواب جدید بخوابند.

 

مزایای بی نظیر تشک طبی با تکنولوژی ساخت لاتکس طبیعی

لاتکس طبیعی از سالم ترین و طبیعی ترین موادی است که تاکنون برای ساخت کالای خواب استفاده شده است. سابقه استفاده از این ماده استثنایی و منحصر به فرد به نیمه اول قرن گذشته باز می گردد. جایی که شرکت آلمانی دانلوپیلو برای اولین بار از لاتکس کاملا طبیعی برای ساخت تشک های طبی خود استفاده کرد.

این لاتکس از صمغ درختان کائوچو استخراج و پس از پاکسازی بدون استفاده از افزودنی های شیمیایی برای ساخت لایه اصلی تشک استفاده شد. روشی که اکنون نیز در شرکت دانلوپیلو دنبال می شود. این تشک ها توانسته اند تا کنون گواهی نامه و تاییدیه نهادهای مختلف را به دست آورده و طرفداران زیادی در سرتاسر جهان بیابند. اما چه چیز باعث توجه و استفاده از تشک های طبی لاتکس طبیعی شده است؟

تشک لاتکس طبیعی

ارائه خواب راحت

راحت هستند! اولین چیزی که از یک تشک انتظار می رود راحتی است. به همین دلیل است که این ویژگی را در صدر این لیست آورده ایم. تشک های طبی لاتکس طبیعی دانلوپیلو این ویژگی را دارند. هنگامی که اولین بار روی این تشک ها دراز می کشید، یک احساس فرورفتن نرمی حس می کنید و بالافاصله پس از آن احساس حمایتی از سوی تشک به شما دست می دهد. این تشک تمام انحنای بدن شما را پوشش داده و حسی آرامش بخش به شما منتقل می کند.

 

حفظ سلامت ستون فقرات و گردن

سر، گردن و ستون فقرات در یک راستا نگه داشته می شوند. مزیت بزرگ خوابیدن روی تشک های لاتکس دانلوپیلو، قابلیت تنظیم و حفظ ستون فقرات در راستای مناسب است. این تشک در مناطق مختلف دارای انعطاف پذیری متفاوت است.

طوری که قسمت های سنگین تر بدن مثل شانه و باسن در لاتکس فرو می رود و مناطق سبک تر توسط لاتکس پشتیبانی می شوند تا کل ستون فقرات در راستای طبیعی خود قرار گیرد. این ویژگی مزیتی بزرگ برای حفظ سلامت و کاهش دردهای مزمن است. استفاده از تشک های طبی دانلوپیلو برای افرادی که دچار درد مزمن گردن، مفاصل یا کمر هستند، گزینه ای ایده آل است.

 

طبیعی بودن لاتکس و طول عمر بیشتر آن

لاتکس دانلوپیلو کاملا طبیعی است. گرچه لاتکس مانند مموری فوم قابل تولید به صورت شیمیای نیز هست اما لاتکس به کار رفته در تشک های دانلوپیلو به صورت 100 درصد طبیعی هستند.

در فرایند ساخت این تشک ها از مواد کاملا طبیعی و سالم استفاده شده است. برخلاف تشک های ارزان قیمت موجود در بازار، لازم نیست نگران مواد شیمیایی یا فلزات سمی در تشک های لاتکس درجه یک دانلوپیلو باشید.

سازگار با محیط زیست است

هنگامی که می شنوید لاتکس طبیعی از درختان کائوچو استخراج می شود، نیازی نیست نگران صدمه به طبیعت باشید. فرایند استخراج صمغ از این درختان به آن ها آسیب نرسانده و باعث از بین رفتن آن ها نمی شود.

هر درخت می تواند به مدت 30 سال برای استخراج لاتکس به کار گرفته شود. تجزیه پذیر بودن لاتکس طبیعی نیز از مزیت های دیگر این ماده است که باعث آسیب به طبیعت نمی شود.

ضد باکتریال و ضد حساسیت بودن تشک طبی لاتکس

لاتکس به طور طبیعی و بدون نیاز به هر گونه مواد شیمیایی در برابر کپک، قارچ و باکتری ها مقاوم و در اصطلاح ضد باکتریال و ضد حساسیت است. مسلما کسی تمایل ندارد روی تشکی که محل تجمع حشرات تختخواب یا کپک است، بخوابد.

این عامل به تنهایی مزیتی بزرگ است، به ویژه برای کسانی که آلرژی دارند. کسانی که از آلرژی رنج می برند می توانند با خوابیدن روی تشک لاتکس طبیعی، علائم مرتبط با آلرژی شان را تسکین دهند.

تشک لاتکس طبیعی و مموری فوم

تشک های طبی دانلوپیلو، بسیار بادوام، سازگار با محیط زیست، سالم و باکیفیت هستند. اگر تمایل دارید تحولی بزرگ در کیفیت خواب خود ایجاد کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از این تشک های منحصر به فرد است.

تولیدات این برند صاحب نام آلمانی را می توانید با ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی همراه با گارانتی تعویض 5 ساله از فروشگاه اینترنتی ژرمن کالا خریداری نمایید. ژرمن کالا تنها وارد کننده مستقیم کالای خواب دانلو پیلو در ایران است.

تشک-طبی-دانلوپیلو

خرید تشک طبی از بهترین برند های آلمانی + لیست قیمت

بهترین تشک های طبی را در پرفروش ترین ها کشف کنید. ژرمن کالا عرضه کننده باکیفیت ترین تشک های طبی، از محبوب ترین مارک های خارجی و اروپایی (لاتکس دانلوپیلو).

مشاهده محصولات

 

کدام_افراد_به_تشک_طبی_نیاز_دارند_

کدام افراد به تشک طبی نیاز دارند؟

یک زندگی راحت و آسوده در کنار آرامش و سلامتی است که به ارمغان می‌آید. بدن سالم بالاترین نعمتی است که هر کس می‌تواند از آن برخوردار باشد. این نکته را زمانی که با کوچکترین بیماری یا دردی مواجه می‌شویم بهتر درک می‌کنیم. متاسفانه زندگی مدرن همه انسان ها را از توجه لازم و کافی به بدن خود بازداشته است.

نکته اصلی اینجاست که بیشتر بیماری ها بر اثر یک رفتار غلط به مرور زمان در بدن رخنه می‌کنند و وقتی به خود می‌آییم که درمان، هزینه سنگینی دارد و زمان برای پیشگیری از دست رفته است. چه کسانی باید تشک طبی استفاده کنند؟

 

مزایای تشک طبی برای افرادی که کم خوابی و بی خوابی دارند

کم خوابی و بی خوابی ریشه در اعصاب و مغز دارد. اما همچنان می‌توان از تشک طبی به عنوان یک راه حل احتمالی استفاده نمود. نارکولپسی و کاتاپلکسی از جمله شایع ترین بیماری های مربوط به خواب افراد است. گرچه همه این موارد نیاز به درمان های خاص خود را دارند اما انواع تشک طبی مناسب و با کیفیت می‌تواند از اثرات جانبی این بیماری ها بکاهد.

ضرورت تشک طبی برای کسانی که آرتروز گردن دارند

یکی از شایع ترین مشکلات افراد در زندگی شهرنشینی، آرتروز گردن است. آرتروز گردن که به آن استئوآرتریت گردن نیز گفته می شود، عارضه ای است که طی آن استخوان ها، دیسک ها و مفاصل گردن تغییراتی پیدا می کنند. آرتروز گردن می تواند به علت فرایند طبیعی فرسایش بدن در اثر پیر شدن به وجود آید. در اثر سن، دیسک های ستون فقرات گردن فرسوده شده، مایعات خود را از دست داده و خشک می شوند.

ضرورت تشک طبی برای کسانی که مشکلات ستون فقرات و دیسک کمر دارند

تشک های معمولی پس از مدت کوتاهی از قسمت میانی به دلیل تمرکز وزن بدن دچار فرورفتگی می‌شوند. این مسئله شروعی بر تشدید مشکلات ستون فقرات افراد است.

مزایای تشک طبی برای بیماران نیازمند به بستری

بستری شدن یکی از سخت ترین بخش های مسیر درمان یک بیماری است. خوابیدن طولانی مدت بدون تحرک بر روی تشک به اندازه کافی سخت و عذاب آور است حال آن که تشک مناسبی نیز انتخاب نشده باشد. انواع بیماری های پوستی نیز ممکن است در این صورت به مشکل اصلی اضافه شود. اگر قرار است در منزل بیمار بستری شود این نکته را در نظر بگیرید که تهیه یک تشک طبی خوب اولین کاری است که باید انجام دهید.

 

مقالات پیشنهادی

بهترین مارک تشک خارجی موجود در بازار چیست؟

بهترین مارک تشک طبی

وجود خواب کافی و کامل در شب می تواند زمینه ساز بوجود آمدن یک روز کاری بسیار پر انرژی باشد. وجود خواب کافی و در عین حال با کیفیت میتواند تمام اعمال روز شما را تحت شعاع قرار دهد. وجود یک روز پر مشغله و خسته کننده تنها می تواند با خواب شب جای خود را آرامش دهد و روز بعد را با کیفیت بسازد. پس بهترین کار برای بوجود آمدن این چنین روزی خرید تشک خوب و متناسب و کالای خواب با کیفیت با شرایط جسمی و در نظر گرفتن سایر عوامل می باشد.

چرا که تشک یکی از ضروریات به وجود آمدن شبی پر از آرامش می باشد. برای خرید تشک باید اطلاعات جامعی از انواع تشک و کاربرد هر یک داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب و در عین حال اقتصادی ترین تصمیم و انتخاب را بگیرید.

ادامه مطلب

 

تشک مخصوص گودی کمر

تشک-مخصوص-گودی-کمر

تا بحال دقت کرده اید که بعضی از روزها صبحها به هنگام برخواستن از خواب بدنتان دچار کوفتگی و درد های مختلف در سر تا سر بدنتان است؟ قطعا برای شما هم بسیار این اتفاق افتاده است. اما دلیل آن چیست؟

دلیل این خستگی و ضعف در نقاط مختلف بدن عدم استفاده از تشک خوب و مناسب برای شرایط فیزیکی بدن می باشد. وقت‌گذرانی برای انتخاب تشک مناسب یک نوع سرمایه‌گذاری برای سلامت، خرسندی و خوب ماندن است. خواب خوب شبانه بستگی به شماری از عوامل دارد، ‌اما انتخاب تشک مناسب به منزله پی‌ریزی خوابی آسوده و آرامبخش است، خواه خواب شبانه باشد،‌ خواه خواب روزانه. در صورتی که از تشک خوب مناسب کمردرد استفاده شود میتواند بسیاری از دردهای شما را کاهش دهد.

ادامه مطلب

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم