خانه » مجله اینترنتی » معرفی محصولات دکوراتیو » نقش قاب عکس در دکوراسیون منزل

نقش قاب عکس در دکوراسیون منزل

نقش-قاب-عکس-در-دکوراسیون-منزل-

اگرچه از زمان ساخت قاب های سنتی چوبی زمان زیادی می گذرد اما همچنان قاب عکس ها از محبوب ترین وسایل دکوراسیون داخلی هستند. از زمان های بسیار گذشته برای قاب بندی نقاشی ها و عکس ها از قاب ها استفاده می شده و هنر ساخت این قاب ها به یک صنعت تبدیل شده است. امروزه این عناصر دکوراتیو را می توانید در سبک ها، رنگ و ابعاد مختلف بیابید و متناسب با فضای داخلی منزل از آن ها استفاده کنید.

 

عکس ها خاطرات و لحظات شاد زندگی ما را ثبت و برای همیشه محفوظ نگه می دارند. تزیین و دکور خانه با این عکس ها می تواند خاطرات شما را زنده نگه دارد. روش های زیادی برای تبدیل قاب عکس ها به عناصری دکوراتیو و زیبایی بخش وجود دارد. در ادامه به چند روش خلاقانه برای استفاده از قاب عکس ها در دکوراسیون منزل اشاره می کنیم:

نقش-قاب-عکس-در-دکوراسیون-منزل-

گالری دیواری

اگر در اتاق نشیمن خود دیواری خالی دارید، گالری دیواری روشی عالی برای نمایش تصاویر و عکس هایی است که دوست دارید. مجموعه ای از عکس هایی که برای شما خاطره انگیز است را در کنار هم قرار دهید و تصاویر هنری یا حتی اشیای سه بعدی دکوراتیو را با هم ترکیب کنید و چیدمانی غیر معمول و خاص ایجاد کنید. می توانید قاب های عکس چوبی، بامبو، روکش شده با پارچه های رنگی و یا قاب های ساده مشکی در ابعاد و رنگ های مختلف را با هم ترکیب کنید تا الگو و فرمی زیبا ایجاد کنید. از این ترکیب خسته شده اید؟ کافی است کمی وقت گذاشته و جای این قاب ها را جابه جا کنید تا ظاهری کاملا متفاوت ایجاد کنید.

 

پنل عمودی تصاویر

ساخت پنل عمودی روشی دوست داشتنی برای گردهم آوردن تصاویر و عکس هاییست که به آن ها اهمیت می دهید. قاب هایی ساده مانند قاب های KNOPPÄNG یا EDSBRUK ایکیا را انتخاب و تصاویری را در آن ها قرار دهید که داستان و یا موضوع خاصی را در یک بازه زمانی به تصویر می کشند. این قاب ها را به صورت عمودی بر روی دیوار آویزان کنید به طوری که دقیقا در زیر یکدیگر قرار نگرفته و به ترتیب به سمت چپ و راست هم متمایل باشند. این پنل عمودی می تواند روایت زمانی رخدادی از زندگی شما مانند بزرگ شدن فرزندتان را به نمایش بگذارد.

نقش-قاب-عکس-در-دکوراسیون-منزل-

شجره نامه تصویری

تهیه شجره نامه تصویری روشی زیبا برای کنار هم قرار دادن عکس عزیزانتان است. از چند برچسب به شکل های برگ و تنه درخت استفاده کرده و آن ها را روی دیوار بچسبانید. به جای استفاده از برچسب ها می توانید با استفاده از شابلون دیوار را رنگ کنید. حال نوبت قرار دادن تصاویر اعضای خانواده است. عکس پدربزرگ و مادربزرگ درست در قسمت زیرین تنه درخت قرار می گیرد. در امتداد تنه و شاخه ها، قاب عکس سایر نسل های خانواده را قرار دهید. هر زمان که عضو جدیدی به خانواده اضافه شد، می توانید به شاخ و برگ این درخت بیفزایید.

 

یکی از روش های در کنار هم قرار دادن تصاویر و قاب های عکس، استفاده از استندها و شلف های دیواری مانند استند عکس MALMBÄCK ایکیاست. توصیه طراحان داخلی استفاده از تعداد فردی از قاب عکس با اندازه های مختلف بر روی این استندهاست. اگر از پاسپارتو در قاب های خود استفاده می کنید، می توانید قاب عکس بزرگتر را در قسمت عقب قرار داده و بخشی از قاب عکس کوچک را در جلوی آن قرار دهید. وجود پاسپارتو در قاب عکس پشتی باعث می شود، تصویر اصلی آن توسط قاب عکس کوچک جلویی پوشانده نشود. برخی از افراد نیز ترجیح می دهند از چند استند عکس در کنار هم استفاده کرده و علاوه بر قاب عکس از آثار هنری کوچک دیگر نیز بر روی این استند ها استفاده کنند.

نقش-قاب-عکس-در-دکوراسیون-منزل-

گالری در امتداد راه پله

دیواری که در کنار راه پله قرار دارد، اغلب هنگام طراحی داخلی منزل مورد غفلت قرار می گیرد. می توان این دیوار را با قاب عکس هایی حاوی تصاویر خانوادگی یا آثار هنری تزیین کرد. این قاب عکس ها را متناسب با شیب پله، در ارتفاع های مختلف قرار دهید. قاب عکس های فلزی یا نما فلز مانند قاب عکس های SILVERHÖJDEN ایکیا می توانند انتخابی شکیل و خاص برای این منظور باشند. با قرار دادن تصاویر سیاه و سفید در کنار تصاویر رنگی بر جذابیت این گالری بیفزایید.

 

یکی از اهداف ثبت تصاویر، اشتراک آن با دیگران است. اگر شما هم از ایده های ما برای به نمایش گذاشتن تصاویر و دکور منزل با قاب های عکس لذت بردید و به دنبال پیاده سازی آن هستید، کلکسیون استند و قاب عکس های ژرمن کالا می تواند به شما در این مسیر کمک کند. تمام محصولات این کلکسیون از تولیدات برند خوشنام ایکیاست و از ظرافت و کیفیت بی نظیری در ساخت و طراحی برخوردار است.

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم