خانه » مجله اینترنتی » کالا و محصولات خواب » تشک طبی مناسب برای کمر درد و دیسک کمر

تشک طبی مناسب برای کمر درد و دیسک کمر

تشک مناسب درد کمر

برای بیمارانی که از دیسک کمر رنج می برند، درد می تواند هم مزمن و هم غیر قابل تحمل باشد. چه افرادی که دیسک خفیف و شدید دارند و چه افرادی که علائم کمردرد و درد لگن و مهره های ستون فقرات دارند، همه باید استراحتگاه خود را بهینه کنند. اولین و مهمترین نکته مهم برای مقابله کردن با این درد ها، داشتن 8 ساعت خواب سالم روی نشیمنگاه طبی است. یعنی اولین قدم بعد از شناسایی درد و مراجعه به پزشک متخصص، خرید دو کالای خواب طبی، یعنی تشک طبی و همچنین بالش طبی است.

مخصوصا در ایران که عموم پدر و مادر های ما و شاید خود شما کارهای سنگین انجام داده ایم و به مرور به ستون فقرات و کمر خود آسیب وارد کرده ایم. باید و باید به فکر تشک طبی مناسب باشیم، اما بازار در اینجا نیز سردرگمی ایجاد کرده است! صدها مدل تشک که به اسم تشک طبی وارد بازار شده اند، می تواند شما را در انتخاب بهترین مدل برای دیسک کمر و کمر درد، گمراه کند. به همین جهت تصمیم گرفته ایم که با توجه به تجربه ایی که در توزیع محصولات خواب داریم و نظر دکتر های متخصص در این حوزه، بهترین و مناسب ترین تشک طبی را برای مشکلات کمر و گردن، پیدا کنیم.

 

چرا خوابیدن روی تشک طبی، برای دیسک کمر و کمر درد مهم است؟

خواب سالم برای کسانی که در دوره بهبودی دیسک کمر و کمر درد هستند و یا کسانی که علائم درد کمر را مدیریت می کنند، بسیار ضروری است. خوابیدن روی تشک بدون استاندارد های پزشکی می تواند علائم را تشدید و خواب سالم را از شما بگیرد. اما در صورتی که بهترین را انتخاب کنید؛ از مزایای تشک طبی به صورت کامل بهرمند می شوید.

البته دیسک و میزان آسیب افراد می تواند مختلف باشد. آسیب دیسک در ناحیه کمر، آسیب دیسک در انتهایی ترین مهره های کمر در پایین، آسیب دیسک درست زیر جمجمه در مهره های گردن و در نهایت، فتق دیسک در ناحیه پشت قفسه سینه می تواند جدی ترین آسیب ها باشد زیرا به اندام های حیاتی شما مرتبط است.

کمر درد به علت تشک نامناسب

مزایای تشک طبی برای افرادی که کمر درد دارند:

  • درد در بدن (مفاصل، عضلات، کمر و گردن) را تسکین می دهد؛
  • انتقال حرکت در تشک طبی کمتر است و در صورت داشتن شریک، مزاحم خواب شما از خواب پریدگی شما نمی شود و از استرس تکان های ناگهانی و تشدید درد خلاص می شوید؛
  • تشک طبی استاندارد مطابقت با شکل بدن فرم گرفته و با حمایت از ستون فقرات به واسطه توزیع فشار در کل بدن، راحتی نشیمنگاه را تضمین کرده، نیاز به حرکت را کمتر و سرعت بهبودی کمر را بالاتر می برد؛
  • تشک و بالش طبی، ستون فرات و گردن را تراز می کند و مراحل ترمیم کمر درد را تسریع می کند؛
  • حفظ سلامت و استایل بدن در طولانی مدت و عدم گودی و برآمدگی کمر و شانه ها؛
  • تشک های استاندارد با سیستم گردش هوای بهینه، مانع تغییر دما و تعریق و در نهایت لزوم جابجایی شما می شود و با حرکت کمتر، مراحل ترمیم کمر تسریع می شود؛
  • تشک طبی با بهبود گردش خون، سرعت انتقال مواد لازم برای ترمیم و بهبود نقاط آسیب دیده کمر را بالا می برد؛
  • و بعلاوه تشک های طبی با کیفیت، ضد حساسیت هستند و لازم نیست استرس خارش ها و درد های پوستی و حرکت های اضافی را داشته باشید.

نکته:

تشک طبی از مهم ترین اقلام کالای خواب است که موجب پیشگیری و یا تسکین درد می شود. تشک طبی باید بتواند پشتیبانی و تراز ستون فقرات را تضمین کرده و با توزیع مناسب فشار در کل محل برخورد بدن با تشک، فشار های مضاعف به یک نقطه خاص را خنثی کند. تشک های طبی معمولا از فوم و یونولیت و یا لاتکس تولید می شوند که فرد بتواند خوابی آرام و با کیفیت را تجربه کند. البته انواع هیبریدی تشک های طبی با فنر پاکتی و یک لایه فوم لاتکس نیز می تواند گزینه مناسبی برای استفاده افرادی باشد که کمر درد دارند.

چنانچه در مورد تشک طبی اطلاعات کافی ندارید، پیشنهاد میکنم مقاله “تشک طبی چیست” را مطالعه کنید.

 

بهترین تشک برای کمر درد در سه فاکتور اصلی

معمولا فروشندگان کالای خواب از نام تشک طبی برای جلب توجه خریداران انواع تشک طبی استفاده می کنند. اما باید به مشخصات کالا و اصالت آن توجه داشته باشید که با توجه به عارضه مورد نظر خود اقدام به خرید کنید.

1. استاندارد ضخامت و سفتی تشک

پزشکان برای برخی از بیماران خود که از ناحیه کمر آسیب دیده اند تشک طبی با ضخامت فوم زیاد و کاملا بدون انعطاف یا همان سفت تجویز میکنند که بدن تکان کمتری بخورد. البته جنس فوم، لاتکس و فنر های پاکتی و ترکیب این موارد می تواند نیاز هر بیماری که کمر درد دارد را پشتیبانی کند. ضخامت کمتر از 20 سانتیمتری برای تشک کمر درد اصلا پیشنهاد نمی شود.

2. استاندارد جنس تشک

اما دیگر تشک مورد استفاده برای افرادی که دیسک کمر دارند تشک مموری فوم است. این تشک مطابق با انحنای بدن قابل تغییر است.

تشک هایی با ترکیب مموری فوم و لاتکس یکی دیگر از تشک های مناسب برای دیسک کمر است. این تشک ها علاوه بر گردش هوا ستون فقرات را در حالت استاندارد خود نگه می دارد و از پیچ خوردگی جلوگیری می کند.

3. برند تشک

اهمیت فاکتور برند و مارک تشک طبی از آنجا است که برخی از برند ها قابلیت های بهتری برای تشک طبی خود در نظر گرفته اند. برای مثال بهترین مارک های تشک دارای سیستم گردش هوای مناسب، خطوط نقره برای دفع الکتریسیته ساکن بدن، الیاف ضد آلرژی و ضد باکتری و تاپر های باکیفیت هستند که با استفاده از زیر تشک مناسب، می تواند آرامش خواب را دو برابر کنید. آرامش و راحتی تشک نیز باعث می شود کمتر نیاز به جابجایی داشته باشید و این نکته ایی بسیار مهم برای افرادی است که تازه عمل دیسک کمر انجام داده و یا در دوره های ترمیمی به سر می برند.

بهترین تشک برای کمر درد بر اساس مدل و پوزیشن خوابیدن

برای انتخاب بهترین تشک برای کمر درد یا دیسک کمر خود، علاوه بر سه فاکتور فوق، باید به مدل خوابیدن خود نیز دقت داشته باشید.

اگر به پشت می خوابید

در صورتی که هنگام استراحت به پشت می خوابید و کمر درد دارید، بهترین پیشنهاد تشک های طبی سفت تر است. بهتر است از تشک های لاتکس و فنر پاکتی با تراکم بیشتر استفاده کنید. چراکه در حالتی که به پشت می خوابید و در صورتی که از بالش استاندارد استفاده کنید، قطعا حداقل فشار بر پشت و کمر شما وارد می شود، مگر اینکه تشک شما با فرورفتگی زیاد و نرمی بیش از حد استاندارد، نتواند حمایت لازم را از ستون فقرات داشته باشد.

بهترین تشک برای به پشت خوابیدن

اگر به پهلو می خوابید

اگر دقت کنید وقتی به پهلو می خوابید، نقاط تماس بدن بر روی تشک، تیز تر و کمتر می شود. قطعا در این حالت نیاز است که بدن بیشتر در تشک مورد نظر فرو رود تا تراز و فشار متوازن شود. در این حالت بهترین تشک برای کمر درد شما، مدل های نرم تر تشکطبی هستند. پیشنهاد ما استفاده از تشک طبی مموری فوم با تراکم فرم کمتر می باشد که پشتیبانی نرم تری در این پوزیشن ایجاد می کنند.

بهترین تشک برای به بغل خوابیدن

اگر رو به زمین می خوابید

دراین مدل خوابیدن احتمال این که کمر درد شما ناشی از بالش غیر استاندارد باشد بیشتر است. چراکه در این حالت، مانند حالت اول، فشار وارد شده از تشک در کمترین حالت است، اما اگر از بالش ضخیم و غیر طبی استفاده کنید، تراز ستون فقرات از بین می رود و می توان درد کمر یا دیسک کمر شما را تشدید کند. البته تشک خیلی سفت و یا خیلی نرم در این حالت اصلا پیشنهاد نمی شود. تشک های طبی ملایم با سفتی متوسط بهترین گزینه هستند.

بهترین تشک برای به دهن خوابیدن

پیشنهاد ما برای افرادی که دیسک کمر دارند و از درد کمر رنج میبرند؛ استفاده از تشک های لاتکس با تراکم 3000 (برای افراد کمتر از 90 کیلوگرم) و 4000 (برای افراد بیش از 90 کیلوگرم) و همچنین تهیه بالش طبی با زخامت کم می باشد.

 

نگاهی به مقالات معتبر بین المللی در مورد تشک مناسب کمر درد و دیسک کمر

کتابخانه ملی پزشکی

گرچه مطالعات متعددی اهمیت تشک ها را برای کیفیت خواب تصدیق کرده اند، اما هیچ توافق مشترکی در مورد طراحی بهینه تشک برای کاهش یا جلوگیری از درد گردن یا کمردرد وجود ندارد. اثرات مضر بر سلامت ما را بر آن داشت تا تجزیه و تحلیل کنیم که کدام تشک می تواند به عنوان راه حلی برای این مشکلات عمل کند.

به نظر می رسد سفتی تشک نقش اصلی را ایفا می کند زیرا مطالعات مختلف نشان می دهد که سطوح متوسط ​​سفت ممکن است به طور موثر درد را در افرادی که از کمردرد شکایت دارند کاهش دهد

تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها تشک‌های خود را تبلیغ می‌کنند و ادعا می‌کنند که در نتیجه ممکن است بتوانند کیفیت خواب و کیفیت زندگی را بهبود بخشند و وانمود می‌کنند که تشک‌هایشان «تشک‌های ارتوپدی» با خواص درمانی هستند. با این حال، چنین ادعاهایی با شواهد کافی پشتیبانی نمی شوند.

مطالبی که کتابخانه ملی پزشکی منتشر کرده است کاملا صحیح است. با وجود مزایای تشک طبی برای درد کمر، بیشتر شرکت های تشک های خود را به نام طبی به فروش می رسانند. و حتی ممکن است نیاز طبی بودن را ارضا کنند، اما تا چه وقت؟ مهم است که یک تشک طبی با توجه به قیمت بالای آن، مدت زمان بیشتری بتواند حمایت لازمه را انجام دهد. به همین جهت تشک های لاتکس و مموری فوم، با طول عمر بالاتری که دارند، انتخاب های مقرون بصرفه تری هستند.

 

رسانه سلامت Healthline

به نقل از این منبع؛ در اینجا 10 عاملی که هنگام خرید تشک باید در نظر بگیرید آورده شده است:

1. پشتیبانی
2. راحتی
3. اندازه
4. هزینه و ارزش
5. نام تجاری
6. ساخت تشک
7. وضعیت خواب
8. آلرژن ها
9. گزینه های تحویل
10. گارانتی

بهترین تشک ها برای کمردرد بالا و پایین (بالا و پایین ستون فقرات):

  • بهترین تشک های هیبریدی: Saatva Classic، DreamCloud Luxury Hybrid، Sealy Posturepedic Hybrid Essentials، King Koil Xtended Life Concerto

  • بهترین تشک های فومی: Nectar Memory Foam، Amerisleep AS2، Eight Sleep The Pod Pro، Puffy Lux

 

خبرگزاری forbes

به طور کلی، افرادی که کمر درد دارند از تشک‌هایی با سفتی متوسط بهره می‌برند که بهترین ترکیبی از پشتیبانی و نرمی را ارائه می‌دهند، بنابراین این نقطه شروع بسیار خوبی است.

نیل آناند، M.D.، استاد جراحی ارتوپدی و مدیر ترومای ستون فقرات در مرکز ستون فقرات Cedars-Sinai در لوس آنجلس، می گوید: «شما باید به دنبال تشکی باشید که انحنای طبیعی ستون فقرات شما را هنگامی که صاف و به پهلو دراز کشیده اید، پشتیبانی کند. آنجلس به همین دلیل، تشک‌های مموری فوم و لاتکس واکنش‌گرا را برای تسکین کمردرد محبوب می داند و اینکه آیا شخص احساس فرورفتگی (سلیقه فرد به نرمی یا سفتی تشک) را دوست دارد یا نه، در اولویت انتخاب است.

 

انتشارات سلامت هاروارد

در گذشته، پزشکان اغلب تشک های بسیار سفت را توصیه می کردند. اما یک نظرسنجی از 268 نفر مبتلا به کمردرد نشان داد که کسانی که روی تشک های بسیار سفت می خوابند، ضعیف ترین کیفیت خواب را دارند. هیچ تفاوتی در کیفیت خواب بین کسانی که از تشک های سفت و متوسط ​​استفاده می کردند وجود نداشت.

از طرف دیگر تشک های نرم نیز می توانند مشکل ساز باشند. در حالی که تشک نرمی که با انحنای طبیعی بدن شما مطابقت دارد ممکن است به تراز مطلوب مفاصل کمک کند، ممکن است آنقدر عمیق فرو بروید که مفاصل شما در طول شب پیچ خورده و دردناک شوند.

 

 

تشک کمر درد باید سفت باشد یا نرم

کمردرد یکی از مهمترین دلایلی است که تحرک افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین تحرک فرد کم شده و دچار اضافه وزن می شوند. بنابراین درمان و مدیریت کمردرد ناشی از کار زیاد و عدم فعالیت جسمانی سلامتی را برای ادامه مسیر زندگی سالم و فعال بسیار مهم است.

خواب یکی از نیازهای اساسی انسان است و معمولا بیش از یک سوم از عمر خود را در رختخواب می گذرانیم. انتخاب تشک مناسب برای مدیریت کمردرد ضروری است.

در گذشته، پزشکان اغلب تشک های بسیار سفت را توصیه می کردند. اما در نظرسنجی از کسانی که مبتلا به کمردرد هستند و از این نوع تشک ها استفاده می کردند اظهار کردند کیفیت خوابشان تغییر چندانی نداشته است.

از طرف دیگر تشک های نرم نیز می توانند مشکل ساز باشند. در حالی که تشک نرمی که با انحنای طبیعی بدن شما مطابقت دارد ممکن است به تراز مطلوب مفاصل کمک کند، همچنین ممکن است آنقدر عمیق فرو بروید که مفاصل شما در طول شب پیچ خورده و دردناک شوند.

برای کسب اطلاعات کامل، مقاله “تشک نرم بهتر است یا سفت” را مطالعه کنید.

 

برای کمر درد تشک مموری فوم بهتر است یا لاتکس

برای افرادی که از درد کمر رنج میبرند معمولا دو نوع تشک مموری فوم و لاتکس توصیه میشود. در این مقاله ما به شما کمک می کنیم که بهترین انتخاب را داشته باشید.
تشک‌های مموری فوم به آسانی شکل خود را در برابر فشار تنظیم می‌کنند، در صورتی که تشک‌های لاتکس مقاومت بیشتری دارند.

تشک مموری فوم خود را با شکل بدن مطابقت می دهد و این ممکن است برای برخی راحت تر باشد. بنابراین این نوع تشک برای افرادی که به پشت و یا پهلو می خوابند مناسب تر است. ویژگی دیگر آن از انتقال حرکت جلوگیری می کند و شریک خواب ما از تغییر وضعیت در طول خواب بیدار نمی شود.

تشک مموری فوم برای افرادی که روی شکم می خوابند مناسب نیست چرا که سفت بودن آن در طولانی مدت آزاردهنده است. همچنین این تشک گرما را در خود حفظ می کنند و برای کسانی که گرمایی هستند توصیه نمی شود.

تشک لاتکس هم مانند موری فوم حالت بدن را به خود می گیرد اما مقاومت بیشتری دارد و بر خلاف مموری فوم گرما را در خود حفظ نمی کند و گردش هوا از طریق سوراخ های ریزی که در آن قرار دارد صورت می گیرد.

تشک لاتکس مانند مموری فوم از بدن پشتیبانی می کند با این تفاوت که این تشک از هفت ناحیه ستون فقرات حمایت می کند و کمر را در یک راستا قرار می دهد. و همچنین ضد آلرژی و ضد باکتری نیز می باشد.

 

تشک مناسب آرتروز و درد گردن

آرتروز بیماری است که مفاصل بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد. درد در ناحیه گردن یکی از علائم این بیماری است که بر کیفیت خواب تاثیر می گذارد. انتخاب تشک نامناسب ممکن است این علائم در تشدی درد این ناحیه اثرگذار است.

انتخاب یک تشک مناسب برای آرتروز به نحوه خوابیدن شما بستگی دارد. زیرا حمایتی که تشک طبی ازبدن شما انجام میدهد سبب بهبود درد و داشتن خوابی آرام می شود. اختلال در نحوه خواب می تواند این عارضه را وخیم تر کند. هنگامی که با درد از خواب بیدار می شوید نشان دهنده بستر نامناسب است. تشک شما باید ستون فقرات را به درستی در جای خود نگه دارد، تا میزان فشار بر روی کمر و مفاصل شما و در نتیجه میزان درد کاهش یابد.

بهترین تشک های مناسب برای افرادی که آرتروز دارند. تشک مموری فوم و لاتکس است زیرا فشار وارد شده را در یک نقطه متمرکز نمی کنند. و متناسب با نوع خوابیدن فرد منعطف هستند و از ستون فقرات حمایت می کنند.

 

جمع بندی

پیشنهاد می کنیم افرادی که دچار دیسک کمر و یا آرتروز گردن هستند قبل از خرید تشک طبی حتما از اصالت کالا و مناسب بودن تشک موردنظر با وضعیت جسمانی خود مطمئن شوند.و همچنین از فروشگاههای معتبر کالای خواب که ضمانت تعویض دارد اقدام به خرید کنید. برای بهبود سریع کمر درد و عمل دیسک کمر، حتما از تشک های طبی استاندارد استفاده کنید و برای پرداخت مبلغ کمتر، سلامت خود را به خطر نیندازید.

ژرمن کالا یکی از فروشگاههای ارائه دهنده بهترین کالای خواب طبی در ایران است که تمامی محصولات خود را به طور مستقیم از کشور آلمان وارد کرده و همچنین دارای پنج سال گارانتی تعویض است. ضمنا این محصولات خارجی از برند صاحب نام دانلوپیلو می باشند. ژرمن کالا جهت رفاه حال مشتریان خود ارسال رایگان به سراسر ایران و همچنین امکان پرداخت قسطی هزینه تشک را دارد.

 

مقالات پیشنهادی

تشک مخصوص گودی کمر

تشک-مخصوص-گودی-کمر

تا بحال دقت کرده اید که بعضی از روزها صبحها به هنگام برخواستن از خواب بدنتان دچار کوفتگی و درد های مختلف در سر تا سر بدنتان است؟ قطعا برای شما هم بسیار این اتفاق افتاده است. اما دلیل آن چیست؟

دلیل این خستگی و ضعف در نقاط مختلف بدن عدم استفاده از تشک خوب و مناسب برای شرایط فیزیکی بدن می باشد. وقت‌گذرانی برای انتخاب تشک مناسب یک نوع سرمایه‌گذاری برای سلامت، خرسندی و خوب ماندن است. خواب خوب شبانه بستگی به شماری از عوامل دارد، ‌اما انتخاب تشک مناسب به منزله پی‌ریزی خوابی آسوده و آرامبخش است، خواه خواب شبانه باشد،‌ خواه خواب روزانه. در صورتی که از تشک خوب مناسب کمردرد استفاده شود میتواند بسیاری از دردهای شما را کاهش دهد.

ادامه مطلب

 

کدام افراد به تشک طبی نیاز دارند؟

چه کسانی به تشک طبی نیاز دارند

یک زندگی راحت و آسوده در کنار آرامش و سلامتی است که به ارمغان می‌آید. بدن سالم بالاترین نعمتی است که هر کس می‌تواند از آن برخوردار باشد. این نکته را زمانی که با کوچکترین بیماری یا دردی مواجه می‌شویم بهتر درک می‌کنیم. متاسفانه زندگی مدرن همه انسان ها را از توجه لازم و کافی به بدن خود بازداشته است.

نکته اصلی اینجاست که بیشتر بیماری ها بر اثر یک رفتار غلط به مرور زمان در بدن رخنه می‌کنند و وقتی به خود می‌آییم که درمان، هزینه سنگینی دارد و زمان برای پیشگیری از دست رفته است. در این مطلب نکات مهمی را درباره ضرورت استفاده از تشک طبی برای افرادی که برخی مشکلات پزشکی دارند، به شما آموزش خواهیم داد.

ادامه مطلب

 

اصول صحیح استفاده از تشک های طبی

اصول خوابیدن روی تشک طبی

اهمیت نحوه صحیح استفاده از تشک طبی برای افراد مختلف متفاوت است! این که چه نوع تشکی انتخاب کنند، چقدر ضخامت و سفتی داشته باشد و حتی حالت خوابیدن شما روی تشک. قطعا کسی که می خواهد بابت خرید تشک طبی مناسب هزینه بیشتری پرداخت کند، باید با کسب اطلاع از اصول استفاده از آن، خیال خود را از کسب مزایای تشک راحت کند.

ادامه مطلب

 

بهترین مارک های تشک طبی

بهترین مارک تشک طبی

کیفیت اصل و اساس ماندگاری هر برند است. در دنیای تشک رقبای زیادی وجود دارد که هر کدام با توجه به قدمت و کیفیت محصولات، محبوبیت متفاوتی دارند. البته دلیل دیگر محبوبیت انواع تشک طبی خدمات پس از فروشی است که هر برند نسبت به کالاهای خود در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. ما در این مقاله قصد داریم بهترین مارک تشک های طبی ایران و جهان را به شما معرفی کنیم تا به راحتی دست به انتخاب بزنید.

ادامه مطلب

 

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم