خانه » مجله اینترنتی » کالا و محصولات خواب » کالای خواب چیست و شامل چه اقلامی است؟

کالای خواب چیست و شامل چه اقلامی است؟

کالای-خواب-شامل-چیست؟-

کالای خواب و داشتن اقلام کامل آن می تواند کیفیت زندگی تان را دگرگون سازد. بسیاری از مشکلات افراد در هنگام خواب در اتاق خواب، با استفاده از یک کالای خواب خوب و استاندارد قابل حل خواهد بود. البته که اتاق و تخت خواب شما با یک سرویس خواب کامل، بدون موارد کالای خواب بی معنی است. حال که در پی تکمیل اتاق خواب بوده و با اصطلاح کالای خواب روبرو شده اید، اینجا به شما لیست کامل کالای خواب را معرفی می کنیم. و باید بدانید که کالای خواب فقط بالش و تشک یا پتو نیست و اگر بخواهید یک مجموعه کامل از کالای خواب خریداری کنید، باید لیست کامل آن را بشناسید.

بنابراین سرمایه گذاری، دقت و توجه به نوع کالای خواب و انتخاب درست آن بسیار هائز اهمیت است. اما مجموعه کالای خواب شامل چه مواردی می شود؟

ابتدا تعریفی از کالای خواب داشته باشیم

اتاق خواب همراه با لیست کامل کالای خواب

مجموعه ای اکسسوری که برای ایجاد یک خواب راحت و تکمیل تخت خواب نیاز است را کالای خواب می گویند. این وسایل علاوه بر ارائه بستر گرم و نرم که توسط پتو، لحاف و روتختی ایجاد می شود، استاندارد قرارگیری کمر و سر (ستون فقرات) را از طریق تشک و بالش مناسب امکان پذیر می کنند. همچنین ست کالای خواب میتواند جنبه تزئینی و مجموعه کاملی برای تکمیل اتاق خواب کودک، نوجوان و تازه عروس نیز باشد.

کالای خواب اکسسوری است که معمولا بر روی تختخواب قرار میگیرد و شامل: پتو، بالش، لحاف، کوسن، تشک، ملحفه، انواع رویه ها و روتختی میشود. کالای خواب تاثیر مستقیمی در کیفیت خواب ما دارد و باید به گونه ایی مناسب برای فصلهای گرم یا سرد انتخاب شود. اینجا با شناخت کامل لیست این محصولات، یک قدم در راهنمای خرید کالای خواب برداشته اید و به صورت کامل با اقلام کالای خواب و آنچه اتاق خواب شما نیاز دارد آشنا می شوید.

1. تشک؛ از اقلام اصلی کالای خواب

تشک تختخواب

بدون شک، تشک مهمترین نوع کالای خواب است. به طور کلی هر هفت یا هشت سال نیاز به تعویض تشک خود خواهید داشت. البته این مدت زمان به نوع ماده، کیفیت و برند سازنده تشک شما بستگی دارد.

در میان انواع موادی که برای ساخت تشک طبی استفاده می شود، لاتکس طبیعی بیشترین طول عمر و ماندگاری را داراست. طول عمر تشک های لاتکس طبیعی عموما بیش از ده سال است. برند آلمانی دانلوپیلو از اولین تولید کنندگان کالای خواب با استفاده از لاتکس طبیعی است. این برند معتبر اروپایی توانست در سال ۲۰۲۰ برای سه مدل مختلف از تشک های خود عنوان “بهترین خرید” را از موسسه Which کسب کند.

در واقع دانلو پیلو اولین تولید کننده کالای خوابی است که توانسته سه عنوان “بهترین خرید” را از آن خود کند. مزیت لاتکس طبیعی تنها به طول عمر آن محدود نمی شود. خواص هایپوآلرژنیک، آنتی باکتریال و ضد حساسیت این ماده نیز باعث توجه و رضایت خریداران این محصول شده است. این خواص، تشک لاتکس طبیعی را به تشکی ایده آل برای افرادی که از مشکلات تنفسی و یا آلرژی رنج می برند، تبدیل کرده است.

در صورت اشتیاق به مطالعه بیشتر در مورد تشک طبی، مقاله “تشک طبی چیست؟” را مطالعه کنید.

 

<< مشاهده قیمت و خرید تشک های طبی لاتکس ژرمن کالا >>

 

2. تاپر یا محافظ تشک؛ از اقلام افزایش طول عمر کالای خواب

محافظ تشک

محافظ تشک به دو منظور استفاده می شوند: افزودن انعطاف پذیری بیشتر به تشک و محافظت از آن. گاهی به دلیل تغییرات جسمی مانند وزن، نیاز است از تشکی با نرمی و یا سفتی متفاوت با تشک فعلیمان استفاده کنیم.

با توجه به آنکه خرید یک تشک جدید هزینه بر خواهد بود، استفاده از روتشکی گزینه معقول تری است. تورفتگی تشک ها در اثر استفاده طولانی از جمله دلایل پدید آمدن درد در ناحیه ستون فقرات است. محافظت از تشک با استفاده از یک روتشکی مناسب، می تواند تا حدود زیادی از آسیب و کاهش طول عمر تشک بکاهد. از سوی دیگر روتشکی ها مانع عبور آلودگی ها به درون تشک می شوند.

تجمع آلرژن ها، باکتری ها و حشرات تخت خواب، باعث به وجود آمدن مشکلات تنفسی زیادی می شود و این در حالی است که امکان شستشوی مداوم تشک ها نیز همواره فراهم نیست. در این مواقع استفاده از لایه محافظی مانند روتشکی بسیار مناسب خواهد بود. برند دانلو پیلو برای ساخت روتشکی های خود نیز از لاتکس طبیعی استفاده کرده است تا مصرف کنندگان بتوانند علاوه بر مزایای عمومی استفاده از روتشکی، از تمامی خواص لاتکس طبیعی نیز بهره ببرند.

در صورت اشتیاق به مطالعه بیشتر در مورد تاپر تشک، مقاله “محافظ تشک چیست؟” را مطالعه کنید.

 

<< مشاهده قیمت و خرید محافظ تشک آلمانی ژرمن کالا >>

 

3. بالش؛ از اقلام ضروری کالای خواب

بالش

یک بالش مناسب تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت خواب ما می گذارد. منشا بسیاری از دردها در ناحیه سر و گردن به استفاده از بالش نامناسب باز می گردد. بالش طبی با تکنولوژی لاتکس، سر را در طول شب در راستای مناسب با بدن قرار داده و باعث کاهش فشار بر نواحی سر، گردن و شانه ها می شود.

بسیاری از مصرف کنندگان بالش های دانلوپیلو، کاهش دردهای مزمن در سروگردن را گزارش کرده اند. طبق نظرسنجی انجام شده توسط موسسه Which?، بالش های برند دانلوپیلو رتبه نخست را از نظر راحتی، رضایت و ارزش خرید کسب کردند. نظرسنجی انجام شده توسط homemuse در استرالیا نیز نشان داده دانلوپیلو محبوب ترین برند بالش در استرالیا در سال جاری میلادی بوده است.

در صورت اشتیاق به یادگیری بیشتر، مقاله “بالش طبی چیست” را مطالعه کنید.

 

<< مشاهده قیمت و خرید بالش های طبی ژرمن کالا >>

 

4. روتختی و ملحفه؛ از اقلام تزئینی کالای خواب

روتختی لحاف

روتختی یکی از وسایل کالای خواب است که علاوه بر پوشش تشک و تخت، جنبه تزئینی نیز دارد و به عنوان روانداز نیز استفاده می شود. ضخامت روتختی نسبت به لحاف و پتو کمتر است و فقط برای روزهای بهاری و گرم مناسب است و در فصول سرد نمیتوان از روتختی استفاده کرد چرا که گرمای کافی را ندارد. حتما قبل از خرید روتختی به سایر اکسسور اتاق خواب و همچنین دکوراسیون منزل خود توجه کنید که طرح روتختی هماهنگی و هارمونی با سایر وسایل داشته باشد.

در صورت اشتیاق به مطالعه بیشتر، مقاله “روتختی چیست؟” را مطالعه کنید.

 

<< مشاهده قیمت و خرید روتختی های ترکیه ای ژرمن کالا >>

 

5. زیرتشکی؛ از اقلام مفید کالای خواب

کفی تخت

زیر تشکی پباعث راحتی بیشتر تشک ها شده و از سوی دیگر به دلیل ساختار نواری، گردش هوا در زیر تشک را تسهیل می کنند. از آن جا که زیرتشکی باید وزن بدن را در طولانی مدت تحمل کند، استحکام آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

زیرتشکی های دانلوپیلو از چوب مرغوب و بسیار بادوام بامبو ساخته شده اند. انحنای نوارهای چوبی بامبو و در نتیجه انعطاف پذیری آن ها را می توان با بست هایی که بر روی آن تعبیه شده است تنظیم کرد. هر چه این بست ها به سمت مرکز نزدیکتر باشند انعطاف پذیری بیشتر شده و برای افرادی که وزن بیشتری دارند و یا بیمار هستند مناسب تر خواهد بود.

شرکت آلمانی دانلو پیلو که اکنون با بیش از ۸۵ سال سابقه، پرسابقه ترین برند تولید کالای خواب لاتکس طبیعی به شمار می رود، توانسته با کسب جوایز و استانداردهای بین المللی مختلف جایگاه ممتازی بین مصرف کنندگان در سراسر جهان کسب کند.

در ایران محصولات این برند معتبر اروپایی توسط شرکت ژرمن کالا وارد و عرضه می شود. فروشگاه اینترنتی ژرمن کالا به عنوان تنها واردکننده مستقیم و بی واسطه کالای خواب دانلوپیلو، کلکسیون بی نظیری از انواع محصولات خواب در انواع و اندازه های مختلف را با قیمتی استثنائی و مقرون به صرفه در اختیار مصرف کنندگان ایرانی قرار داده است.

در صورت اشتیاق به مطالعه بیشتر، مقاله “زیرتشکی چیست؟” را مطالعه کنید.

 

<< مشاهده قیمت و خرید زیرتشک های آلمانی ژرمن کالا >>

 

6. پتو؛ از اعضای بسیار قدیمی در لیست کالای خواب

پتو مادام کوکو3

درست است که انواع لحاف و روتختی های زیبا و مدرن جای پتو را در تخت خواب گرفته اند، اما همچنان حداقل 5 پتو در خانه هر ایرانی وجود دارد. در مسافرت ها یا وقتی مهمانان برای خواب در منزل شما می مانند، قطعا نیاز به وجود پتو، به وضوح حس می شود. البته که پتو هایی با کیفیت و ظرافت کافی مانند مدل های شیک پتو ترک، همچنان روانداز و پوشش تخت مناسبی برای دیزاین اتاق خواب هستند.

پس از یک روز خسته کننده، مخصوصا در فصل های زمستان و پاییز، رفتن به تختخواب و در آغوش گرفتن یک پتو باکیفیت و راحت، یکی از بزرگترین لذت های زندگی است و خستگی را با خواب راحت از تن انسان بیرون می کند.

یک پتوی عالی دارای گردش هوای ملایم، نرم و شیک است و باید سال ها دوام بیاورد. عموما پتو ترکیه ایی از بهترین پتو های بازار هستند که با طرح و مدل های مختلف در سایز های متنوع، قابل استفاده برای کالای خواب نوجوانان، کودکان و بزرگسالان هستند.

 

<< مشاهده قیمت و خرید پتو های ترکیه ای ژرمن کالا >>

 

7. لحاف؛ از اقلام روانداز تخت خواب

لحاف دونفره دانلوپیلو آلمانی

لحاف آخرین لایه بالایی از اقلام کالای خواب روی تخت خواب است که در کنار تشک و بالش مناسب، می تواند خوابی راحت و آرام را برای شما تضمین کند. نکته مهم در خرید لحاف، توجه به جنس داخل و کیفیت پارچه لحاف است. این روکش های پٌر از پَر غاز یا پلی استر، جایگزین مناسبی برای ملحفه روتختی هستند. لحاف های طبی ضد حساسیت ما علاوه بر راحتی و گردش هوای استاندارد، ظاهری بسیار شیک به دکوراسیون تخت و اتاق خواب شما می دهند.

به مجموعه لوازمی چون تشک٬ لحاف٬‌ بالش و… کالای خواب گفته می شود. خرید یک کالای خواب راحت که آسایش شما را فراهم آورد نیازمند بررسی دقیق است و خرید لحاف نیز از این قانون مستثنی نیست، چرا که کیفیت خوب لحاف، علاوه بر ارتقای کیفیت و بهره وری خواب، مانع از ایجاد حساسیت پوستی می شود. بهترین لحاف ها باید در فصل گرما با گردش هوای مناسب مانع از تعریق و در فصل سرما، مانع از خروج گرما شوند.

تماس مستقیم لحاف با پوست بدن و تاثیر مستقیم ظاهر آن در دکوراتیو اتاق خواب، دلیل اهمیت و جایگاه آن در کالای خواب ما است.

در صورت اشتیاق به مطالعه بیشتر، مقاله “لحاف چیست؟” را مطالعه کنید.

 

<< مشاهده قیمت و خرید لحاف های آلمانی ژرمن کالا >>

 

8. روبالشی؛ از اقلام تزئینی، قابل شستشو و حفظ بهداشت کالای خواب

روبالشی دوطرح

روبالشی مانند روتختی و دیگر کاور های کالای خواب و ملزومات اتاق خواب، کاملا در نقطه دید هستند و می توانند روی ظاهر و دکوراسیون منزل تاثیر مستقیم بگذارند. در انتخاب روبالشی برای بالش خواب در تخت خواب باید دقت بیشتری داشته باشید که کاملا ضد حساسیت و قابل شستشو باشد. به دلیل مزایای فوق العاده کاور پوشاننده بالش، دیگر در هیچ خانه ایی بالشی را برهنه از روبالشی نمی بینید.

روبالشی کالایی مهم در میان منسوجات خانگی و کالای خواب است. این اقلام تاثیر زیادی در حفظ بهداشت خواب و افزایش ماندگاری بالش ها دارند. زیرا شستشوی روبالشی ها بسیار آسان تر از بالش است، بنابراین با شستشو منظم آن ها می توان علاوه بر پاکیزه نگه داشتن محیط خواب، از استهلاک بالش نیز جلوگیری کرد.

به همان اندازه که مشخصات بالش مانند نرمی و سفتی، ابعاد و ماده پرکننده آن ها اهمیت دارد. روکش بالش نیز نقش تعیین کننده ای در راحتی شما در هنگام خواب دارد. روکش بالش یا همان روبالشی، بیرونی ترین قسمت بالش و در تماس مستقیم با پوست و موی فرد هستند.

بنابراین هنگام انتخاب یک روبالشی باید توجه زیادی به کیفیت و جنس آن ها داشت. روبالشی ها در تماس با پوست ایجاد حساسیت نمی کنند.

از سوی دیگر روبالشی های پنبه ای، جاذب خوب رطوبت هستند و بافتشان قابلیت عبور هوا را داراست. رو بالش های پنبه ای انتخاب مناسبی برای تمام فصول به ویژه فصول گرم سال می باشند.

ناگفته نماند رو بالشی ها علاوه بر محافظت از بالش، نما و ظاهر این کالای خواب را نیز تعیین می کنند.

 

<< مشاهده قیمت و خرید روبالشی های ترکیه ای ژرمن کالا >>

 

9. کاور تشک؛ از اقلام پوششی جهت حفظ بهداشت تشک و رفع حساسیت

کاور تشک کرم3

اگر نمی خواهید تنها با افتادن چند قطره شیر یا یک قالب کیک کوچک روی تشک، مجبور به شستن کل تشک شوید، کاور تشک بهترین گزینه است. ملحفه کاور تشک به راحتی قابل نصب و شستشو با ماشین لباسشویی است و از زرد و کثیف شدن تشک تخت خواب جلوگیری کرده و با حفظ بهداشت، مانع رشد میکروب روی تشک می شود. کاور مانند پد تشک سطح محل خواب شما را به صورت کامل می پوشاند و از ملزومات حفظ نظافت کالای خواب شما خواهد بود.

کاور تشک ها که به صورت ملحفه کشدار برای محافظت از تشک هستند، از مهم‌ترین وسایل و تجهیزات بهداشتی کالای خواب است. چرا که آنها فاصله‌ای کافی و مناسب را بین بدن شما و تشک‌هایی که عمدتا رویه‌های غیر قابل شستشو دارند، می‌سازند.

اگر یادتان باشد تشک های قدیمی از یک پارچه نازک استفاده می کردند تا بتوانند به راحتی آن را جدا و تمیز کنند. یا بالش ها را می بینید که با یک روبالشی پوشانده شده اند. کاور تشک نیز دقیقا مانند این ملحفه ها، نقش پوشش تشک را دارد.

حفظ نظافت، شستشوی ساده با ماشین لباسشویی، عدم آسیب دیدن پوست و محافظت از تشک، کاربرد های یک کاور تشک مناسب است.

 

<< مشاهده قیمت و خرید کاور تشک ژرمن کالا >>

 

حال که لیست کالای خواب را شناختید، بهترین برند ها را نیز بشناسید!

برند های برتر کالای خواب

اگر سری به بازار کالای خواب زده باشید حتما با نام های مختلف و تولیدکنندگان داخلی و خارجی متعددی رو به رو شده اید. بسیاری از نام های خارجی این صنعت سابقه ای نامعلوم داشته و یا در صورت داشتن نامی مطرح، اعتباری به اصالت آن ها وجود ندارد. همین امر باعث مردد ماندن و اشتباه خریداران شده است. می توان بهترین برند های کالای خواب را برای سال 2023، از موارد زیر نام برد:

  1. دانلوپیلو آلمانی؛ ارائه دهنده بهترین تشک، زیر تشک، تاپر و بالش طبی
  2. برند ایکیا (IKEA)؛ ارائه بهترین محصولات خواب و لوازم بچه
  3. برند های آلمانی، نشانی بر کیفیت بالای کالای خواب
  4. برند انگلیش هوم ترکیه ایی؛ از بهترین مارک های لحاف و روتختی
  5. برند تاچ ترکیه ایی
  6. برند یاتاش ترکیه
  7. ازدلیک ترکیه ایی
  8. سارو ترکیه ایی

سرویس خواب و کالای خواب دو مقوله جدا از هم

سرویس خواب

سرویس خواب یکی از اصلی‌ترین لوازم برای هر اتاق خوابی است. با تهیه سرویس کامل خواب، تمام کالای خواب مورد نیاز را به اتاق خواب خود اضافه کنید. عموما برای تهیه جهیزیه و تکمیل اتاق خواب عروس، استفاده از سرویس خواب توصیه می شود تا علاوه بر تکمیل بودن، تمام لوازم به صورت ست، دکوراسیون اتاق خواب را ارتقاء دهند.

سرویس خواب شامل دراور ها، کابینت ها، میز آرایش، تخت خواب و … هستند و کالای خواب یک مکمل برای سرویس خواب است جهت تکمیل اتاق خواب. اهمیت کالای خواب بر سلامت خواب بسیار بیشتر از سرویس خواب است؛ با این وجود شما برای داشتن یک اتاق خواب مجلل، به هردوی این محصولات نیاز دارید.

امید واریم این مطلب شما را به آنچه در جستجوی آن بودید، رسانده باشد. بله مجموعه کالای خواب شامل همین اقلام تشک، بالش، لحاف روتختی و همچنین انواع کاور و محافظ هاست. در صورتی که زمان تعویض کالای خواب شما فرارسیده و مشتاق به استفاده از کالاهای مرغوب خارجی از صنایع اروپایی هستید، ما در فروشگاه ژرمن کالا همه ی انواع کالای خواب را فراهم کرده ایم.

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.