تشک مخصوص گودی کمر

تشک-مخصوص-گودی-کمر

تا بحال دقت کرده اید که بعضی از روزها صبحها به هنگام برخواستن از خواب بدنتان دچار کوفتگی و درد های مختلف در سر تا سر بدنتان است؟ قطعا برای شما هم بسیار این اتفاق افتاده است. اما دلیل آن چیست؟

دلیل این خستگی و ضعف در نقاط مختلف بدن عدم استفاده از تشک خوب و مناسب برای شرایط فیزیکی بدن می باشد. وقت‌گذرانی برای انتخاب تشک مناسب یک نوع سرمایه‌گذاری برای سلامت، خرسندی و خوب ماندن است. خواب خوب شبانه بستگی به شماری از عوامل دارد، ‌اما انتخاب تشک مناسب به منزله پی‌ریزی خوابی آسوده و آرامبخش است، خواه خواب شبانه باشد،‌ خواه خواب روزانه. در صورتی که از تشک خوب مناسب کمردرد استفاده شود میتواند بسیاری از دردهای شما را کاهش دهد.

 

چرا مشکل گودی کمر بوجود می آید؟

بسیاری از افراد به خصوص خانمها به دلایل مختلف دچار گودی کمر میشوند و یکی از مهمترین عواملی که میتواند به بهبود یا تشدید این معضل منجر شود استفاده از تشک می باشد . افرادی که دارای گودی کمر یا کمردرد هستند باید در انتخاب تشک بسیار وسواس به خرج دهند و تشکی را انتخاب کنند که به بهبود سلامتیشان منجر شود نه به تشدید این موضوع کمک کند.

افرادی که دچار گودی کمر و کمر درد هستند باید الگوی خوابیدن شان را نیز تغییر و تصحیح کنند بهترین پوزیشن برای خوابیدن افرادی که دارای این دو معضل بزرگ هستند خوابیدن به روی کمر(اصطلاحا طاق باز) است و گذاشتن یک بالش در زیر زانوها می باشد و این روش کمک میکند که فشار از روی ستون فقرات برداشته شود و قسمت انحنای گودی کمر در حالت متناسبی قرار گیرد.

گاه ممکن است برای خوابیدن بر روی کمر دچار مشکل باشید و خوابیدن شما به حالتی است که به پهلو دراز می کشید، بهترین راه استفاده از یک بالش بین زانوهاست ک این روش نیز موجب بوجود آمدن تعادل و شرایط مناسب برای کمر و ستون فقرات می شود.

تشک-طبی-دانلوپیلو

آیا تشک مناسب برای گودی کمر وجود دارد؟

برای کمر درد و گودی کمر باید تشکی را انتخاب کنید که دارای انعطاف مناسب باشد (نه خیلی زیاد نه خیلی کم) و بتواند ناحیه گودی کمر ار تحت پوشش قرار دهد ؛ این موضوع میتواند به کاهش درد در ناحیه کمر منجر شود. در اینجا لازم به ذکر است که تشکی که برای گودی کمر انتخاب میکنید، نباید خیلی نرم باشد. چرا که تشکی که خیلی نرم باشد؛ خود می تواند یکی از عوامل به وجود آمدن گودی کمر شود.

در ساختار تشک ها اصولا از فنر استفاده می شود، تشکهایی که در ساختار آنها از فنر استفاده می شود طبی هستند. تشک های فنری به دو دسته تشک فنر متصل و تشک فنر منفصل تقسیم بندی می شوند.

 

تشک طبی لاتکس؛ بهترین مدل تشک برای گودی کمر

شرکت دانلوپیلوی آلمان تولید کننده تشک طبی است که دانلو پیلو برای راحتی محض دارای تنوع بسیار بالای کالای خواب می باشد که فروشگاه اینترنتی ژرمن کالا وارد کننده این برند از کالای خواب می باشد . تمامی تشک های دانلوپیلو یک محیط کاملا یونیک و منحصر به فرد برای استراحت را پیشنهاد می‌کنند، آرام و ممد اعصاب. هر تشک برای تأمین کیفیتی عالی طراحی شده است، در عین حال ارائه سطحی از زیبایی منحصر به فرد که در نوع خود بی‌نظیر است.

در پایان از تمامی خوانندگان عزیز می‌خواهیم لذت تماشای مدل‌های بسیار جذاب و با طراحی فوق‌العاده شیک و کاربردی انواع تشک یک نفره و دو نفره، لحاف، بالش،‌ لنترست و سایر کالای خواب برند دانلوپیلو را در صفحات مجازی ژرمن کالا از دست ندهید. کیفیت اتفاقی نیست؛‌ تمامی این تولیدات این شرکت حاصل سال‌ها تجربه و آزمون و خطا و شکست‌ها و موفقیت‌های مدیران و کارگران این شرکت تولیدی است.

تشک_طبی

خرید تشک طبی از بهترین برند های آلمانی + لیست قیمت

بهترین تشک های طبی را در پرفروش ترین ها کشف کنید. ژرمن کالا عرضه کننده باکیفیت ترین تشک های طبی، از محبوب ترین مارک های خارجی و اروپایی (لاتکس دانلوپیلو).

مشاهده محصولات

 

تشک طبی چیست؟

تشک طبی یا تشک ارتوپدی نوعی تشک است که وظیفه پشتیبانی از مفاصل را به عهده دارد. این تشک با انعطاف پذیری بالایی که دارد برای افرادی که کمردرد مزمن یا بیماری جسمی و ناتوانی دارند بسیار مناسب است. اغلب این نوع تشک ها فنر ندارند و معمولا از جنس فوم، اسفنج یا یونولیت ساخته می شوند.

بهترین جنس موجود در بازارهای جهانی لاتکس است. تشک لاتکس دارای تکنولوژِی هفت زون ساپورت است که باعث میشود که تمامی نواحی ستون فقرات شما از گردن تا پاها و گودی کمر پوشش داده و ستون فقرات شما را در یک راستا به طور طبیعی قرار می دهد.

کدام_افراد_به_تشک_طبی_نیاز_دارند_

کدام_افراد_به_تشک_طبی_نیاز_دارند_

کدام افراد واقعا به تشک طبی نیاز دارند؟

هر انسان بخش بزرگی از زندگی خود را در خواب می‌گذراند. به طور متوسط همه ما یک سوم از عمر خود را در حال خوابیدن هستیم. فکرش را بکنید، یعنی یک فرد 90 ساله چیزی حدود 30 سال از زندگی اش را خواب بوده است. حال ببینید اگر در این زمان طولانی رفتار اشتباهی با بدن صورت بگیرد چه لطمه های جبران ناپذیری را می‌تواند وارد نماید. تشک طبی از مهم ترین اختراعات بشر برای خوابی آسوده و مفید برای بدن بوده است. اختراعی که براساس یک نیاز بزرگ طراحی و تولید گردیده است و آن نیاز چیزی نیست به جز سلامتی.

یک تشک طبی می‌تواند خطرات مهمی را در طول خواب شبانه برای بدن برطرف نماید. از طرف دیگر داشتن یک خواب آسوده کمک می‌کند انرژی از دست رفته انسان در طول روز بازگردد. این مهم برای داشتن فردایی پر انرژی و فعال بسیار اهمیت دارد.

مزایای تشک طبی برای افرادی که کم خوابی و بی خوابی دارند

کم خوابی و بی خوابی ریشه در اعصاب و مغز دارد. اما همچنان می‌توان از تشک طبی به عنوان یک راه حل احتمالی استفاده نمود. نارکولپسی و کاتاپلکسی از جمله شایع ترین بیماری های مربوط به خواب افراد است.

ضرورت تشک طبی برای کسانی که آرتروز گردن دارند

یکی از شایع ترین مشکلات افراد در زندگی شهرنشینی، آرتروز گردن است. آرتروز گردن که به آن استئوآرتریت گردن نیز گفته می شود، عارضه ای است که طی آن استخوان ها، دیسک ها و مفاصل گردن تغییراتی پیدا می کنند. آرتروز گردن می تواند به علت فرایند طبیعی فرسایش بدن در اثر پیر شدن به وجود آید.

ضرورت تشک طبی برای کسانی که مشکلات ستون فقرات و دیسک کمر دارند

تشک های معمولی پس از مدت کوتاهی از قسمت میانی به دلیل تمرکز وزن بدن دچار فرورفتگی می‌شوند. این مسئله شروعی بر تشدید مشکلات ستون فقرات افراد است. دردها و عوارضی که از نشستن اشتباه بر روی صندلی، سر پا ایستادن های طولانی و کارهای سنگین نشئت می‌گیرد.

مزایای تشک طبی برای بیماران نیازمند به بستری

بستری شدن یکی از سخت ترین بخش های مسیر درمان یک بیماری است. خوابیدن طولانی مدت بدون تحرک بر روی تشک به اندازه کافی سخت و عذاب آور است حال آن که تشک مناسبی نیز انتخاب نشده باشد. انواع بیماری های پوستی نیز ممکن است در این صورت به مشکل اصلی اضافه شود.

 

تفاوت تشک فنر متصل و فنر منفصل

فنر متصل به این صورت است که یک شبکه فنر بندی شده کاملا مرتبط به هم وجود دارد که ارتعاش در یک قسمت تشک موجب بوجود آمدن ارتعاش در نواحی مختلف تشک می شود.

اما در تشک های فنر منفصل به این صورت نیست، این تشک از مجموعه ای از فنر تشکل شده که کاملا جدای از یکدیگر قرار دارند و به صورت مرتب در داخل باکس در کنار همدیگر چیده شده اند و به طور مجزا عمل می کنند و عملکرد آن به این صورت است که در صورتی که ارتعاش در هر قسمت از تشک وجود داشته باشد به سایر قسمتهای تشک منتقل نمیشود و به صورت مستقل عمل میکند، برای مثال اگر هنگام خواب غلت بزنید شخصی که کنار شما خوابیده است اصلا ارتعاش وارده به تشک را حس نمیکند.

مقالات پیشنهادی

راهنمای خرید تشک طبی

راهنمای خرید تشک طبی

مهم‌ترین-نکات-قبل-از-خرید-تشک-طبی-

عویض تشک و خرید یک نمونه طبی آن، در برخی اوقات یک انتخاب و در برخی موارد یک اجبار درونی است. برای حفظ سلامتی و یا درمان برخی از دردها انتخاب تشک طبی یک الزام غیرقابل انکار خواهد بود. در موارد متعددی پزشک بهترین راه درمان شما را تعویض تشک تشخیص می‌دهد. یک تشک طبی خوب و مناسب با شرایط بدن شما بهترین راه برای درمان و پیشگیری از عوارض متعدد یک خواب بد است.

برای داشتن بدنی سالم نه تنها ورزش و تغذیه خوب بلکه یک خواب صحیح بر بستری مناسب، دارای اهمیت بسیاری می‌باشد. اگر شما نیز به هر دلیل اعم از درمان یا پیشگیری از بیماری‌های مربوط به ستون فقرات و یا حتی اعصاب و روان، به دنبال خرید تشک طبی هستید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا نکات مهم در زمان انتخاب تشک طبی را به یاد داشته باشید.

ادامه مطلب

 

مزایای تشک طبی چیست؟

مزایای تشک طبی

یک تشک استاندارد و طبی به شما این امکان را می دهد که علاوه بر خوابی راحت و آرام، سلامت جسمانی خود را حفظ کرده و از تشدید درد جلوگیری کنید. بسیاری از افراد متوجه اثر مخربی که تشک قدیمی و تغییر شکل داده شان بر روی سلامت آن ها می گذارد، نیستند. در این میان شاید تنها بیماران و افرادی که با محدودیت های حرکتی دست و پنجه نرم می کنند، به کیفیت و نوع تشک خود اهمیت دهند. در حالیکه استفاده از تشک مناسب و استاندارد برای تمام افراد حتی افراد سالم توصیه می شود.

مزایای استفاده از تشک طبی:

  • خواب بهتر، بدون وقفه و عمیق؛
  • بهبود شرایط جسمی؛
  • کاهش علائم مرتبط با آلرژی؛
  • توقف خرناس های شبانه؛
  • کاهش استرس و فشار بر بدن؛
  • کاهش درد عضلانی، ستون فقرات و انواع درد شکستگی؛
  • بهبود گردش خون؛
  • و تقسیم فشار بدن روی تشک.

ادامه مطلب

 

وسایل مورد نیاز برای خواب راحت

خواب راحت

درسته که زمان خواب ثابت و سلامت جسمی با برنامه ورزشی از الزامات خواب راحت و آرام است، اما! تاثیر کالای خواب و کیفیت آن اگر از این دو مورد بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. شاید از ساعت خواب خود را تنظیم کرده و به علاوه از مصرف الکل و کافئین هم خودداری کرده باشید؛ تبریک میگم واقعا در خواب راحت موثر هستند، اما! وقتی واقعاً به رختخواب می روید چه اتفاقی می افتد؟ چه چیز دیگری می تواند به شما کمک کند بهتر بخوابید؟ چگونه بی خوابی و خواب آلودگی صبح روز بعد را از بین ببریم؟

ادامه مطلب

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم