خانه » مجله اینترنتی » کالا و محصولات خواب » تشک هتلی چیست و هتل ها از چه تشکی برای تخت خواب استفاده می کنند

تشک هتلی چیست و هتل ها از چه تشکی برای تخت خواب استفاده می کنند

تشک هتلی راحت با محافظ تشک

خواب کافی و آرامش بخش در طول تعطیلات می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی جوان‌کننده باشد. به طوری که وقتی از سفر بازمی‌گردید، می‌خواهید آن استراحت لذت بخش را دوباره تجربه کنید. خوشبختانه تشک هایی که تجربه استراحت در هتل های لوکس را تداعی می کنند به راحتی قابل سفارش هستند.در ادامه با گروه ژرمن کالا همراه شوید تا بدانید چگونه با انتخاب یک تشک طبی با کیفیت شرایط استراحت در یک هتل  لوکس را در اتاق خواب خود تجربه کنید.

هتل ها از چه نوع تشک هایی استفاده می کنند؟

هتل‌های معتبر معمولا در اتاق‌ها و مجموعه کالای خواب خود از تشک‌های هیبریدی استفاده می‌کنند. این تشک ها دارای یک سیستم فنری و یک لایه فوم برای احساس راحتی بیشتر هستند. برخی از هتل‌ها ممکن است از مدل‌های سنتی‌تر فنر داخلی یا تشک‌های تمام فوم یا تشک‌های لاتکس استفاده کنند. اما تفاوت در این انتخاب ها چیست؟ تشک فنر داخلی تکیه گاه خود را از یک واحد فنر داخلی گرفته است. فنرها ممکن است به هم متصل یا منفصل باشند، به این معنی که در تکه های پارچه ای کوچک پیچیده شده اند و مستقل از یکدیگر حرکت می‌کنند. فنرها به تشک قدرت واکنش پذیری زیادی را می دهند که حرکت روی تشک را آسان تر می کند. بسترهای فنر داخلی نیز به طور طبیعی خنک هستند، زیرا فنرها به بهبود جریان هوا در ساختار تشک کمک می‌کنند. با این حال، تشک‌های فنر داخلی سنتی در طول زمان مستعد افتادگی هستند و ممکن است مانند تشک های فوم یا هیبریدی به میزان کافی راحت نباشند.

تشک هتلی

تشک های هتلی مموری فوم

هتل‌ها ممکن است تشک‌ مموری فوم را انتخاب کنند. وقتی روی تشک مموری فوم دراز می‌کشید، مواد موجود در ساختار آن فشرده می‌شوند و با شکل بدن شما مطابقت می‌یابند گویی تشک شما را در آغوش خود می‌گیرد. مموری فوم گرما را به خوبی حفظ می‌کند. بنابراین هتل‌های زنجیره‌ای که از تشک های مموری فوم استفاده می‌کنند، تمایل به خرید تخت‌هایی با قابلیت خنک کنندگی دارند. این ویژگی‌ها ممکن است شامل تزریق ژل‌ها یا فلزات خنک‌کننده به بدنه تخت باشد.

خرید تشک مموری فوم

تشک مموری فوم

تشک‌های هتلی از جنس لاتکس

تشک لاتکس نسبتاً تازه وارد است، اما در ساختار خود دارای ماده ای با پتانسیل و انعطاف پذیری بسیار است. هتل‌های لوکس ممکن است تشک لاتکس را به دلیل گردش هوای مناسب، دوام و طول عمر مناسب آن انتخاب کنند. این تشک سازگاری بسیار خوبی با بدن شما دارد. تشک لاتکس نسبتا گران قیمت است.

خرید تشک طبی لاتکس

تشک لاتکس

انتخاب تشک‌های هیبریدی در هتل ها

تشک‌ هیبریدی انتخابی ویژه برای هتل ها هستند. زیرا ترکیب فنر و لایه فوم در ساختار آنها یک تشک فوق العاده راحت را به شما هدیه می‌دهد. این ساختار با فرم بدن شما در هنگام استراحت تطبیق پذیر است. به همین دلیل این تشک را می‌توان یک انتخاب با کیفیت و لوکس دانست.

خرید تشک هیبریدی

هنگام خرید تشک هتلی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

قیمت

تشک هایی که شبیه تشک های موجود در اتاق های هتل هستند، احتمالاً کمی گران تر از تشک‌های معمولی شما خواهند بود. دلیل آن این است که این تشک‌ها از مواد باکیفیت‌تری ساخته شده‌اند. تشک‌های موجود در سایت ژرمن کالا کیفیتی کاملا مشابه با تشک‌های هتلی دارند،شما می‌توانید این تشک‌ها را با قیمت‌هایی باور نکردنی خریداری کنید.

خرید تشک

حالت خواب شما

حالت خواب شما بیش از آنچه که فکر می کنید بر انتخاب تشک ایده آل شما تاثیر دارد. برای انتخاب تشک نرم یا سفت بهتر است حالت خواب خود را بررسی کنید، ما در ادامه شما را بیشتر راهنمایی می‌کنیم. افرادی که به پشت می‌خوابند معمولاً به یک تشک سفت یا متوسط نیاز دارند که از کمر و گردن آنها به خوبی محافظت کند. تشک سفت در چنین شرایطی فشار وارده بر روی ستون فقرات را خنثی می‌کند. افرادی که به پهلو می‌خوابند معمولا به تشک نرم‌تری نیاز دارند که باسن و شانه های آنها تحت فشار نباشد. افرادی که بر روی شکم می‌خوابند به تشک سفت نیاز دارند که درون تشک خود فرو نروند، زیرا در چنین شرایطی ممکن است به ستون فقرات آسیب برسد.

در صورتی که برای انتخاب بهترین تشک تخت خواب دغدغه های بیشتری دارید، پیشنهاد می کنم مقاله “راهنمای خرید تشک تخت خواب” را مطالعه کنید.

قابلیت گردش هوا

تشک‌های باکیفیت هتلی دارای سیستم گردش هوا هستند و این سیستم از ویژگی های تشک طبی خوب است. این ویژگی موجب می‌شود که افراد در هنگام خواب عرق نکنند و با احساس ناراحتی از خواب بیدار نشوند. هنگامی که به دنبال تشک جدید خود هستید، به عناصر تهویه هوا در ساختار تشک خود توجه داشته باشید.

  • واحدهای فنری که امکان جریان هوا را فراهم می کنند
  • روکش های ساخته شده از مواد قابل تنفس، مانند پنبه
  • فوم های تزریق شده با ژل های خنک کننده یا فلزات مانند مس
  •  لاتکس که به طور طبیعی تنفس بیشتری نسبت به فوم های مصنوعی دارد

عدم انتقال حرکت شریک خواب

بسیاری از هتل‌ها تشک‌هایی را انتخاب می‌کنند که برای زوج‌ها مناسب باشد که در هنگام استراحت متوجه حرکت همسر خود نشوید. اگر خواب سبکی دارید،  تشک هایی که دارای لایه های فوم هستند بهترین گزینه هستند. از سوی دیگر، تشک های فنر منفصل انتخاب مناسبی نیستند و حرکت شریک خواب را انتقال می‌دهند.

انتخاب محافظ تشک در هتل‌ها

گاهی اوقات در هتل‌ها از محافظ تشک استفاده می‌شود که احساس لطافت بیشتری را به شما منتقل می‌کند. دفعه بعد که در هتل اقامت داشتید و تحت تأثیر تشک قرار گرفتید، بررسی کنید که آیا از محافظ تشک استفاده شده استفاده شده است یا خیر، با انتخاب محافظ تشک ماندگاری تشک شما نیز افزایش می‌یابد.

محافظ تشک

از محافظ تشک به عنوان تشک مهمان نیز استفاده می شود، البته اگر از جنس خوبی مانند لاتکس و مموری فوم باشد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، پیشنهاد می کنم مقاله “راهنمای خرید تشک مهمان” را مطالعه کنید.

هتل‌ها چگونه تشک را انتخاب می‌کنند؟

احساس آرامش یکی از مهم‌نرین موضوعات در صنعت گردشگری است. به این دلیل هتل‌ها برای انتخاب کالای خواب و تشک طبی بهترین برند‌ها را انتخاب می‌کنند. تشک‌های ارزان که کیفیت خوبی ندارند به کمر و گردن شما آسیب می‌رسانند و کیفیت خواب شما را کاهش می‌دهند. همچنین هتل ها باید به فکر مشتریانی که مشکلات درد کمر دارند نیز باشند و به همین دلیل از بهترین تشک برای کمر درد نیز در برخی اتاق های خود استفاده کنند.

قیمت تشک‌های هتلی

تشک های هتل اغلب گران قیمت هستند زیرا هتل‌ها معمولا به سراغ معتبر‌ترین و بهترین برند های تشک می‌روند. قیمت تشک‌های هتلی بسته به برند سازنده آنها و اندازه تشکی که انتخاب می کنید متفاوت است.

چرا تشک های هتلی احساس خوبی را به ما منتقل می‌کنند؟

تشک های هتلی به این دلیل احساس خوبی را منتقل می‌کنند که برای اکثر افراد مناسب هستند این تشک‌ها به میزان کافی سفت هستند و  علاوه بر این، بسیاری از این تشک‌ها دارای روکش‌های لحافی، روکش‌های خنک‌کننده، و محافظ تشک هستند که راحتی بیشتری را به تخت خواب شما منتقل می‌کنند. همه ی این خواص راحتی به ساختار داخلی تشک بستگی دارد تا بتواند علاوه بر راحتی، پشتیبانی بهینه ای از ستون فقرات و کمر فرد داشته باشد.

تشک‌های هتلی چه میزان سفت هستند؟

بیشتر هتل ها از تشک های متوسط (از نظر سفتی) استفاده می کنند زیرا این تشک ها برای اکثر افراد مناسب هستند. از آنجایی که اکثر مردم به پهلو و پشت می خوابند، تشک های متوسط  برای اکثر مهمانان هتل مناسب هستند. چند نکته مهم در مورد سفتی تشک وجود دارد؛ یکی اینکه میزان سفتی برای افراد مختلف، با وزن متفاوت و حالت خواب متنوع، فرق دارد. این یک مسئله جدی است و پیشنهاد می کنم حتما مقاله “تشک نرم بهتر است یا سفت” را مطالعه فرمائید.

بیشتر هتل ها از چه نوع تشکی استفاده می کنند؟

هتل‌ها معمولاً به سراغ تشک‌های هیبریدی و فنری می‌روند، زیرا نسبت به مدل‌های مموری فوم بادوام‌تر بوده و قابلیت تنفس بیشتری دارند.

سخن پایانی

هزینه اقامت در هتل‌ها تا حدودی گران قیمت است اما شما می‌توانید با انتخاب و خرید یک تشک‌ خوب و با کیفیت، از استراحت در اتاق خواب خود چندین برابر لذت ببرید. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که تشک‌های طبی و کالای خواب آلمانی از برند دانلوپیلو ما در فروشگاه ژرمن کالا را امتحان کنید و از انتخاب خود سال‌ها لذت ببرید.

فروشگاه اینترنتی

 

دیگر انواع تشک تخت خواب

بازار صنایع کالای خواب همه روزه در حال تولید تشک های مدرن برای تخت خواب هستند؛ اینجا دیگر انواع تشک تخت خواب را معرفی می کنیم.

تشک مواج چیست؟

تشک مواج بادی

تشک مواج که عموما برقی بوده و با هوا پر می شود به دلیل خواص ارتوپدیک آن به عنوان تشک طبی برای درمان زخم بستر استفاده می شود.
اغلب سردرگمی های زیادی در مورد خرید تشک طبی وجود دارد، از نظر اینکه چه چیزی برای بیماران مختلف مناسب است و چه مزایای درمانی مختلفی توسط انواع تشک تخت خواب ارائه می شود. تولیدکنندگان راهنمایی هایی در مورد مناسب بودن محصول خود ارائه می دهند که اغلب مبهم است. این که تشک فوم بهتر است یا بادی، یا اینکه یک تشک فنر پاکتی برای خود بخریم یا لاتکس بدون فنر!

ادامه مطلب

 

تشک طبی چیست؟

تشک طبی

تشک طبی یکی از محصولات خواب طبی است که هنگام خوابیدن روی آن، فشار وارد شده به ستون فقرات را به حداقل می رساند. این اتفاق خوب وقتی میفته که با دراز کشیدن روی این زیرانداز طبی، برامدگی های بدن مانند شانه ها، باسن و ساق پا به میزان کافی در آن فرو رفته و ستون فقرات صاف و همتراز با سطح افقی قرار می گیرد. این حالت از قرارگیری امتداد مهره های کمر روی تخت خواب، دقیقا همان حالتی است که برای حفظ سلامت بدن، تسکین درد کمر، عدم تشدید درد دیسک کمر و دیدن خواب خوش در خواب راحت نیاز است.

ادامه مطلب

 

تشک فنر متصل چیست?

هسته فنری متصل و لایه های راحتی تشک فنر متصل

رایج ترین نوع تشک تخت خواب که اکثر ما تجربه دیدن و خوابیدن روی آن را داریم، تشک فنری از مدل فنر متصل است. این کالای خواب قدیمی است که تجربه ما از آن یک بستر ارتجعای است که قدیما روی آن بپر بپر می کردند. تشک فنر متصل از یک سیم ممتد که دور آن پیچیده شده است ساخته می شود تا مجموعه ای از سیم پیچ ها ایجاد شود. این سیم‌پیچ‌ها معمولاً به صورت ردیفی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به هم وصل هستند و این دلیل انتقال حرکت از گوشه ای از تشک به گوشه دیگر آن است که معمولا زوجین و افرادی که به صورت مشترک از تخت خواب استفاده می کنند، از این ویژگی راضی نیستند. این تشک ها به طور مقرون به صرفه توسط ماشین آلات تولید شده و قیمت کمتری نسبت به تکنولوژی های جدید مانند لاتکس، مموری فوم و هیبریدی دارند .این نوع از تشک معمولاً بین 300 تا 800 عدد فنر دارد.

ادامه مطلب

 

تشک آبی تخت خواب چیست؟

تشک آبی تخت خواب

این روزها با پیشرفت تکنولوژی صنعت کالای خواب و تشک طبی نیز تحولات فراوانی داشته است. گمان می‌کنیم که شما نیز راجب تشک‌‌های آبی اطلاعاتی دارید، برای آشنایی دقیق‌تر این مقاله را تا انتها بخوانید. تشک‌های آبی در حقیقت از آب پر شده‌اند، این ویژگی موجب شده است که طول عمر بیشتری داشته باشند و دغدغه های ساختار داخلی تشک تخت خواب را نداشته باشند. گروهی از کارشناسان می‌گویند که این گونه از تشک‌ها با گذشت زمان فرم خود را به سادگی از دست نمی‌دهند. در ادامه در رابطه با ساختار تشک آبی و ویزگی‌های مهم آن با شما سخن می‌گوییم.

ادامه مطلب

 

تشک برقی چیست؟

تشک برقی تخت خواب

این روزها در رابطه با تشک‌ برقی یا پد برقی بسیار می‌شنویم. به گفته برخی از متخخصان استفاده از تشک‌های برقی برای رفع انواع مختلفی از دردهای مفصلی موثر است. در حقیقت تشک برقی را می‌توان یک گزینه بسیار مناسب برای افزایش کیفیت خواب دانست.

ادامه مطلب

 

تشک فوتون چیست؟

تشک فوتون قهوه ای

تشک های اولیه فوتون ژاپنی دارای مواد پرکننده مانند نی، یونجه یا حتی موی حیوانات بودند. امروزه بیشتر تشک‌های فوتون دارای فوم پرکننده، فنرهای داخلی یا ترکیبی از فوم و کلاف هستند. فوتون نوعی تخت است که می تواند در صورت عدم استفاده به مبل نشیمن تبدیل شود و بالعکس.

ادامه مطلب

 

تشک فنر منفصل چیست؟

تشک فنر منفصل هیبریدی

سیستم های فنری موجود در تشک فنر پاکتی منفصل پشتیبانی بسیار خوبی از کمر و گردن دارند. فنر ها به طور جداگانه با سیم پیچ پیچیده می‌شوند. این سیستم آزادی حرکت بیشتری را در مقایسه با تشک فنر متصل برای شما ایجاد می‌کند. از آنجایی که هر فنر دایره ای است، هنگامی که فنرها به صورت موازی با هم قرار می گیرند، ممکن است شکاف  و فرورفتگی ایجاد شود. اینجاست که فنر منفصل لانه زنبوری مشکل شکاف و افتادگی را کاهش می دهد. در این حالت دیگر خبری از جیر جیر کردن تشک نیست چون کویل ها و فنر های به قول معروف جیبی کاملا از هم مستقل هستند. به علاوه انتقال حرکت در سطح تشک نیز کاهش می یابد و در خواب مشترک مزاحم یکدیگر نمی شوید. مهم ترین نکته این تشک ها استفاده از لایه های راحتی روی تشک از متریال مناسب مانند لاتکس و مموری فوم است تا پشتیبانی عالی به عنوان تشک طبی ارائه دهد.

ادامه مطلب

 

تشک بیمارستانی چیست؟

تشک های بیمارستانی

با توجه به اینکه برخی از بیماران ممکن است ماه ها را در بیمارستان بگذرانند، اطمینان از راحت، بادوام بودن و تمیز کردن آسان تشک‌های استفاده شده بسیار مهم است. جدای از آن، همچنین متوجه خواهید شد که تخت های بیمارستانی قابل تنظیم هستند. این بدان معنی است که تشک های بیمارستانی نیز باید با تنظیمات انجام شده روی تخت مطابقت داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع تشک های مورد استفاده در بیمارستان ها به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ادامه مطلب

 

 

برچسب ها

دسته بندی مقالات

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.